Sedací soupravy a trendy pro rok 2022

Trendy v segmentu sedaček a pohovek se průběžně mění a vyvstává otázka, jestli se je vůbec vyplatí sledovat. Vždyť jde přeci jen o nábytek, který si nekupujeme pouze na jednu sezónu, ale naopak po něm požadujeme, aby nám vydržel co nejdéle. Jenomže pokud se chystáte pořídit si zbrusu nový gauč, určitě by vás nejnovější vychytávky zajímat měly. To nejzajímavější, co je momentálně ve světě sedacích souprav a jejich pokrevních příbuzných k mání, jsme pro vás sepsali v tomto článku.

1. Atypický úhel

Rohové sedací soupravy z nabídky nevymizely, ale do popředí se derou varianty, jejichž úhel prošel výrazným změkčením (jazykem matematiky jde o tupý úhel). Tyto sedačky nejsou určeny do rohu místnosti, ale naopak se nejlépe vyjímají ve středu místnosti. Pokud se vám doposud nedařilo smysluplně zaplnit volný prostor ve větším obývacím pokoji, právě jste našli způsob, jak to udělat.

2. Vícesměrné rozložení

Kouzlo vícesměrných sedacích souprav spočívá ve svobodnější volbě způsobu sezení, než jak je zvykem u standardně koncipovaného nábytku. Obvykle se skládají z několika modulů, které si lze libovolně přeskládat tak, aby zapadly do prostředí, ve kterém se právě nachází. Navíc nabízejí možnost sezení ze všech požadovaných stran, což dává sociální interakci zúčastněných úplně jiný rozměr.

3. Úložný prostor v područí

Kdo chce využívat prostor obývacího pokoje efektivně, vybere si svého favorita mezi sedacími soupravami s integrovanými policemi v područí. Nevšední řešení působí elegantně a zároveň velmi prakticky. Pohovka vám ušetří peníze za boční stolek a zahalí místnost do minimalistického hávu. Police můžete trvale obsadit knihami či dekoracemi – anebo je využívat jako dočasné odkladiště drobností, které se vám zrovna hodí mít po ruce. Po své nové sedací soupravě se můžete porozhlédnout třeba v eshopu yourhomestory.cz, kde seženete také ostatní druhy nábytku i bytový textil jako ubrusy nebo záclony.

Publikováno: 28. 01. 2022

Kategorie: Interiér

Autor: Adam