Jak se zbavit graffiti, které “zdobí” fasádu vašeho domu?

Fasáda je vizitkou domu, ale často nestačí jen průběžná údržba a pravidelné mytí. Pokud se do hry vloží místní vandal a zanechá na ní své mistrovské dílo, pravděpodobně vám nezbude, než se obrátit na profesionály. Odstranění graffiti je totiž poměrně komplikovaná záležitost a většinou nestačí použití běžných čistících prostředků.

V čem bývá problém?

Říkáte si, že barvu ze spreje odstraníte a vlastními silami? Samozřejmě to můžete zkusit, ale počítejte s tím, že nemusíte dosáhnout očekávaného výsledku. Naopak hrozí, že utratíte nemalou částku za čistící prostředky a ztratíte spoustu času, který byste mohli věnovat příjemnější činnosti. Problém spočívá v tom, že sprejeři používají agresivní barvy, které se dostávají hlouběji do struktury materiálu a není snadné je vyčistit. Bohužel nestačí ani přemalování fasádní barvou - graffiti obvykle prosvítá, což nevypadá vůbec dobře.

Jak postupují odborníci?

Naštěstí pro vás můžete kontaktovat specializovanou firmu, která se zabývá čištěním povrchů a nabízí také efektivní odstranění graffiti. První krokem je seznámení technika s problémem. Popíšete mu rozsah znečištění a podáte mu bližší informace ohledně fasády svého domu. Poté se s ním domluvíte na osobní schůzce, v rámci které provede analýzu a případně i čištění menší plochy „na ukázku“ - získáte lepší představu, jak bude zdivo po vyčištění vypadat. Odsouhlasíte-li cenu, profesionálové se pustí do práce a za pomocí kombinace hodně zvolených čistidel a technologií graffiti odstraní. Tím však jejich práce nekončí. Nabízí také realizaci ochranných nátěrů. Antigraffiti nátěry vytvoří na zdivu ochrannou hydrofobní vrstvu, přes kterou se nedostanou nečistoty ani barva ze spreje do fasády a je tedy snadné ji kdykoliv vyčistit. Další informace ohledně čištění fasády od graffiti a ceník antigraffiti nátěrů najdete na www.graffiti.cz.

Publikováno: 03. 06. 2018

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam

Tagy: ceník antigraffiti nátěrů | efektivní odstranění graffiti