Proč si stále více lidí pořizuje nábytek na míru?

Katalogy jsou plné atraktivního nábytku, tak proč se Češi stále častěji uchylují k zakázkové výrobě? Je to jen rozmar, protože nevědí, co s penězi? Tak černobílé to samozřejmě není. Výroba nábytku na míru je jasnou volbou pro každého, kdo se s katalogovým sortimentem nespokojí. Sériová výroba je sice levnější, ale ruku v ruce s tím jde i horší kvalita.

Z nábytku se stalo spotřební zboží

Ještě relativně nedávno byla v nábytkářství úplně jiná situace. Lidé si pořizovali nábytek s vidinou toho, že jim vydrží třeba i několik desítek let. Ten kvalitnější se samozřejmě dědil z generace na generaci a jeho cena průběžně rostla. Pak ale nastal boom sériové výroby a s tím se změnily priority spotřebitelů. Lidé najednou začali nakupovat levnější kousky, které častěji měnili za jiné. Na první pohled se zdá, že nejde o špatný nápad. Nábytek vás bude stát méně a až se opotřebuje, pořídíte si nový. Ale to vás časem omrzí, a navíc ve finále vyjde mnohem dráž, než na kolik by vás vyšla investice do zakázkové výroby. Další problém sériového nábytku tkví v tom, že se nepřizpůsobí vašemu bydlení. Což může být potíž především v atypicky řešeném bytě či menších prostorách. Díky nábytku na míru využijete i zákoutí, výklenky a další netradiční architektonické prvky vašeho obydlí.

Obraťte se na zkušeného truhláře, nebudete litovat

Nechcete-li dělat kompromisy vůči kvalitě, designu a rozměrům, obraťte se na truhlářství a nechte si zhotovit nábytek na míru. Nebude vás stát o moc více než ten z katalogu, ale o to větší potěšení z něj budete mít. A co konkrétně si můžete nechat vyrobit? Například truhlářství Marek Praha nabízí vše od kuchyňské linky až po vestavěné skříně či nábytek do kanceláře. Pro šikovného truhláře není téměř nic nemožné.

Publikováno: 04. 01. 2018

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam

Tagy: výhody nábytku na míru