Skvělé tipy

Superpotraviny – dopřejte svému organismu to, co potřebuje

Přiznejte se. Co schováváte ve své nové americké chladničce? Skrývají její útroby jen zdravé potraviny, nebo si raději pošmáknete na uzeném bůčku? Pokud přeci jen patříte do první skupiny, máme pro vás překvapující (a bohužel ne dobrou) zprávu. Reálnému množství zdraví prospěšných látek byste se zřejmě divili. Jen málokterá potravina je skutečně tak zdravá, jak se o ni traduje. Jestliže se již delší dobu necítíte stoprocentně fit, zřejmě váš organismus strádá. Zajímá vás, které potraviny tělu dodají to, co mu chybí? Odpověď zní: SUPERPOTRAVINY!

Termín superpotraviny se na nás v posledních letech valí ze všech stran, ale málokdo tuší, co se pod ním skrývá. Definice je přitom prostá. Jako superpotravinu lze označit kteroukoliv plodinu, která obsahuje vysoké množství živin, vitaminů, minerálů, antioxidantů a dalších prospěšných látek, které mají významná podíl na posilování imunitního systému. Patří mezi ně řasa chlorella, houba cordyceps, kustovnice čínská (goji), arganový olej nebo mladý ječmen.

Všechny zmíněné plodiny mají něco společného. Od nepaměti vyrůstaly v drsných podmínkách a musely tak v sobě uchovat obrovské množství živin. Tato vlastnost jim vydržela dodnes a právě proto jsou velmi ceněné.

Na druhou stranu však záleží, jakým způsobem byly superpotraviny zpracovány a baleny. Při nedodržení některých postupů nebo přidávání chemických aditiv dochází k výraznému poklesu obsahu žádoucích látek. Předtím, než si doma vytvoříte pořádné zásoby, se proto zamyslete nad tím, co vlastně kupujete.

Nechcete-li při výběru superpotravin šlápnout vedle, vsaďte na produktovou řadu od Puntura International. Dodavatel spolupracuje s nejlepšími výrobci a světovými laboratořemi a nabízí nejkvalitnějších superpotraviny v bio kvalitě. Poznáte je na první pohled – v krásné krabičce se skrývají lahvičky z tmavého skla. Chcete-li si o superpotravinách Puntura dozvědět více, zeptejte se na ně ve specializovaných kamenných prodejnách se zdravou výživou, nebo hned teď v oficiálním e-shopu na www.puntura.eu/cs.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.