Skvělé tipy

S pitným režimem pomůže filtrační konvice

Pro dospělého člověka je doporučeno vypít alespoň dva a půl litru tekutin za den. Ne vždy se tato hranice podaří naplnit a často se k ní ani nepřiblížíme. Na vině může být i chuťově nedobrá voda, s tím ale máme možnost něco udělat.

Proč je důležité pít

Lidské tělo je schopné přežít a fungovat bez jídla díky využívání zásob podkožního tuku a bílkovin i po dobu několika týdnů. To se však netýká vody, bez té člověk zemře již během několika dní. Tak daleko se s nedodržováním pitného režimu asi nedostaneme, i přesto bychom ho ale neměli podceňovat a svému tělu dostatek tekutin dopřát, ideálně ve formě čisté vody. Ta má schopnost rozpustit a přitahovat nečistoty, má tak i mycí funkci. Špinavé prádlo pereme jednoduše, spolu s čisticím prostředkem ho dáme do pračky a zapneme ji. Voda pak v kombinaci s čisticím prostředkem špínu z oblečení vytáhne ve formě slizu, který se dále dostává společně s vodou do oběhu. Máte tak opravdu jistotu, že voda z vašeho kohoutku je dostatečně čistá? Nebo z ní naopak cítíte hodně chlorovou pachuť, a proto ji vy ani děti nechcete pít? Právě chuť je častým důvodem, proč se mezi lidmi stávají filtrační konvice stále oblíbenější.

K čemu filtrovat?

Filtrační konvice Orava pomáhá zlepšovat chuť vody a odstraňovat z vody všechny škodlivé nečistoty díky dvojímu procesu. Tím prvním je fyzikální filtrace, při které dochází k odstraňování nečistot už během napouštění vody, a druhým je chemická filtrace, která odstraňuje nečistoty. Aktivní uhlíkové filtry upraví zásaditost, sníží tvrdost vody a odfiltrují různé mikroorganismy a částice. Také redukují prvky těžkých kovů, ale zachovají potřebné a tělu prospěšné minerály. Konvice s obsahem 2,4 l se díky svému úzkému tvaru pohodlně vejde do boční přihrádky lednice a vy tak máte kvalitní a chuťově dobrou vodu vždy po ruce.

Voda z filtrační konvice je vhodná k pití i vaření, a to i pro těhotné ženy a kojence. Nezapomínejte tak na pitný režim, aby vaše tělo mohlo dobře a bez problémů fungovat při všech aktivitách, které vás čekají.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.