Finance

Co jsou starožitnosti a jakou mohou mít cenu?

Starožitnosti jsou předměty nebo kusy nábytku, které jsou na světě již dlouhou dobu – obvykle více než sto let. Většinou jsou velmi vyhledávané sběrateli a mnozí lidé je pokládají za cenné investice. Sortiment starožitností může zahrnovat jak drobné předměty, jako jsou šperky nebo umělecké předměty, tak velké kusy nábytku, jako jsou stoly a židle.

Kde starožitnosti najdete?

Starožitnosti lze nalézt na mnoha různých místech – od aukcí až po obchody se starožitnostmi. Lze je také zakoupit na bleších trzích nebo při tzv. prodeji ze dvora. Mnoho sběratelů starožitností se specializuje na určitý typ starožitností, například na panenky, hodiny nebo kuchyňské nádobí.

Na co si dát při nákupu starožitností pozor?

Při nakupování starožitností je důležité si uvědomit, v jakém stavu se předmět nachází. Mnohé předměty jsou velmi křehké a při nesprávném zacházení se mohou snadno poškodit. Je také nezbytné hledat známky pravosti, jako je značka výrobce, podpis autora nebo nápis či jiný specifický prvek.

Proč do starožitností investovat?

Starožitnosti představují zajímavý způsob, jak dodat interiéru jedinečný nádech. Zároveň mohou být cennou investicí – tedy pokud vsadíte na správného koně. Před investicí do starožitností je proto důležité provést podrobný průzkum a vždy si uvědomit, v jakém stavu se předmět nachází, zda je po něm poptávka apod. S trochou trpělivosti a pečlivosti můžete najít skutečně nádherné starožitnosti, které budou vítaným doplňkem vašeho domova.

Máte starožitnosti, které chcete zpeněžit?

Pokud jste doma našli nebo zdědili starožitnosti, které si nechcete ponechat, ale naopak byste je rádi zpeněžili a přispěli tím do domácího rozpočtu, obraťte se na někoho, kdo nabízí výkup starožitností za co nejvýhodnějších podmínek.

Dobrou volbou je společnost ZLATO V BRNĚ, která garantuje platbu ihned a v hotovosti. Zároveň nabízí ocenění šperků a dalších položek zdarma. Podrobnosti ohledně výkupu najdete na stránkách zlatovbrne.cz.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.