Objevte kouzlo ratanu

Ratanový papasanPřesto, že je ratanový nábytek stále populárnější a alespoň jeden kousek nechybí v každé moderní domácnosti, jen velmi málo z nás tuší, odkud vlastně pochází. Ratan neboli rotang je jeden z druhů lián, které se vyskytují ve východoasijských pralesích a jeho šlahouny dosahují délky úctyhodných 200 metrů. Používá se však nejen k výrobě zmiňovaného nábytku, ale i klepadel na koberce, rákosek, pletených košů či deštníků. Mezi největší přednosti ratanového dřeva patří nízká hmotnost a ohebnost, které z něj dělají perfektní materiál. Třeba pro výrobu papasanů. Nevíte, co máme na mysli? Oblíbené pohodlné kulaté křeslo z ratanu, které tak závidíte svým známým.

Proč vsadit právě na ratan?

Ratanový nábytek se dostal do povědomí zejména v souvislosti se zahradou, ale to neznamená, že si ho nemůžeme pořídit i do interiéru. Naopak, ratan vnese do obydlí zvláštní atmosféru a jakousi harmonii, o které se může umělým materiálům jen zdát. Nábytek z ratanu je díky nízké hmotnosti lehce manipulovatelný a nevyžaduje žádnou speciální péči. Nečistoty, které se na něm usadí, jednoduše setřete hadříkem nebo vysajete vysavačem. Jediný „problém“ mohou představovat vyplétané části, u kterých si je třeba dát pozor, aby se neuvolnily.

Z ratanu se vyrábí nejen papasany, ale i celé soupravy včetně stolků, paravany, taburety a dvojkřesla. Vrchol představují luxusní ratanové postele, které jsou skutečnou dominantou každé ložnice.

Kde nakupovat?

Zamilovali jste si ratan a hledáte místo, kde seženete ratanový nábytek vyšší kvality? Pestrý výběr zahradního a interiérového nábytku, stejně jako houpačky, dekorace a nejrůznější doplňky najdete v e-shopu lepsizahrada.cz. Heurékou ověřený prodejce odesílá zboží do 3 dnů a sortiment neustále doplňuje o nové zboží. Dopřejte svému bydlení trochu přirozenosti a pořiďte si stylový kousek i vy. Kvalitní ratanový nábytek vydrží velmi dlouho a bude v kurzu i za několik desítek let.