Skvělé tipy

Dražba nemovitosti, aneb jednoduše prodat či koupit nemovitost

Toužíte po novém rodinném domku, pozemku či chatě a navíc by se vám ji líbilo získat pod cenou? Neděláme si legraci, moderní způsob, jak levně přijít k nemovitosti, se nazývá dražba nemovitosti a rok od roku nabývá na popularitě. Zajímá vás, jak probíhá a na co si máte dát pozor? Proces dražby není složitý a v podstatě je velmi podobný, jako klasická dražba. Zúčastnit se ji mohou fyzické soby, starší 18 let a způsobilá k právním úkonům. Stejně tak právnická osoba, která byla řádně založena a je způsobilá podnikat. Před začátkem dražby stanoví dražebník jistinu (minimální částku), kterou musí účastníci složit. Osoby, které dražbu nevyhrají, dostanou po řádném skončení dražby peníze zpět.

Dražíte nemovitost? Několik tipů, na co si dá pozor

Průběh dražby nemovitosti je vždy podobný a liší se pouze v detailech. Přesné podmínky musí před začátkem procesu vyhlásit dražebník v dražební vyhlášce. V podmínkách naleznete také informace, do kdy musíte uhradit částku za vydraženou nemovitost. Zpravidla by však doba neměla překročit dva měsíce od uskutečnění dražby. Pravděpodobně vás bude zajímat, jak je to s případnou exekucí a zda po vydražení zaniká. Je-li předmětem dražby nemovitosti nemovitost, u které není výslovně uvedeno, že se jedná o dražbu na návrh příslušného Exekutorského úřadu, pak exekuce nezaniká. V případě, že se nemovitost nevydraží, může majitel vyhlásit opakovanou dražbu, zpravidla za upravenou cenu.

Dražit můžete i online

Ať už nemovitost prodáváte či kupujete, vše se dá zvládnout z pohodlí domova. Známá realitní společnost M&M Reality spustila v prvním kvartálu tohoto roku novou službu – dražba online, které se může zúčastnit každý zájemce. Nízké vyvolávací ceny, transparentní průběh a pohodlný nákup, to všechno jsou lákadla, která k dražbě lákají obrovské množství lidí. I vy můžete snadno prodat či naopak koupit nemovitost. Podle průzkumu se úspěšnost dražby pohybuje kolem devadesáti procent.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.