Energie

Přemýšlíte o podlahovém vytápění? Poznejte výhody i nevýhody

Příjemné klima. To je největší přednost podlahového vytápění, které už dávno nevnímáme jako řešení pro nejbohatší. Zatímco v případě vytápění radiátorem či kamny dosahuje rozdíl teplot vzduchu v místnosti mezi podlahou a stropem až o 8 °C, teplo produkované systémem podlahového vytápění zahřívá interiér rovnoměrně. Co ještě byste měli vědět, než učiníte finální verdikt? Zeptali jsme se za vás odborníků z instalatérství Bárta, jež zajišťuje komplexní instalatérské práce České Budějovice.

Novinka? Podlahové vytápění je s námi od „nepaměti“

Ačkoliv se poptávka po podlahovém vytápění zvýšila až v posledních letech, ve skutečnosti jde o velmi starý koncept, který se objevil již v římských lázních kolem 1. století př. n. l. Nešlo však o soustavu potrubí s teplou vodou, ale o prostor pod vyvýšenou podlahou, do něhož proudil horký vzduch a spaliny z pece s dřívím. Akumulace podlahy z cihel a betonu trvala poměrně dlouho – zhruba den.

Klíčové výhody aneb Proč si podlahové vytápění pořídit?

Rovnoměrné vytápění jsme již zmínili. Nabízí se však i další důvody, proč investovat do podlahového vytápění – příjemně zahřátá podlaha, žádné víření prachu či fakt, že v místnosti opatřené daným systémem nemusí být radiátory.

Pocit tepla od podlahy vnímáme velmi pozitivně, a teplota podlahy přitom nemusí být vyšší než teplota vzduchu.

A pokud máte pochybnosti ohledně toho, zda se podlahové vytápění hodí pod vaši podlahu, máme pro vás dobrou zprávu – lze ho instalovat pod vinyl, lamino, dlažbu i dřevo. Jednou z mála výjimek je masiv, který má vysoký tepelný odpor.

Jak je to s nevýhodami?

Podlahové vytápění není vhodné jako primární zdroj tepla do domů s vysokými tepelnými ztrátami – efektivní je naopak v dobře izolovaných stavbách.

Odborníci na podlahové vytápění České Budějovice zároveň upozorňují, že podlahové topení nemusí snášet některé specifické kusy nábytku, a proto je vhodné plánovat dispozice předem.

A ještě něco – počítat se musí i s horší přístupností k systému po zalití betonem či anhydritem. I proto je jedinou správnou volbou kvalita. Například prověřené rozvody topení České Budějovice.

Chcete se o podlahovém vytápění dozvědět více? Obraťte se na Josefa Bártu – voda topení České Budějovice.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.