Plánujete koupi bytu v Praze do osobního vlastniství? Poradíme vám, jak na to!

Bydlení ve větším městě je věčné téma, které se nikdy nevyčerpá. A možná i s myšlenkou změny adresy pohráváte i vy a vaše volba padla na Prahu. Ostatně proč ne, hlavní město nabízí vše, co k plnohodnotnému životu potřebujeme a v roušce typické pražské atmosféry. Dostatek dobře placených příležitostí, nekonečné kulturní vyžití, spousta úžasných míst (ať už z architektonického, nebo jiného hlediska)... Pokud však nechcete svého rozhodnutí litovat, budete se muset o to víc soustředit na výběr konkrétní lokality a samozřejmě i vlastního bydlení.

Jak vybrat bydlení v Praze?

Pokud vás zajímá prodej bytu v osobním vlastnictví, přistupujte k výběru svědomitě a nechte si poradit o někoho, kdo se v realitách vyzná. Šikovný makléř vám hravě podstrčí byt, o který nikdo neměl zájem a místo aby vám nový začátek zpříjemnil, naopak vše zkomplikuje. Zaměřte se proto na:
  • stav bytu (zkontrolujte především místa, která na první pohled vypadají v pořádku)
  • občanská vybavenost (školy, obchody, služby)
  • dostupnost do centra (jsou v blízkém okolí přímé linky MHD?, za jako dlouho se dostanete do práce vlastním vozem?)
Nebojte se zeptat ostatních obyvatel, jak jsou s životem v dané lokalitě spokojení, jak vychází se sousedy apod. Neméně důležitá je i kriminalita, Praha je velmi pestrá a míra kriminality není v celém městě stejná.

Chcete to nejlepší? Aneb vsaďte na jistotu...

Patříte-li k těm, kteří se nespokojí s kompromisy, vyberte si byt v některém z mnoha rezidenčních objektů. Nové developerské projekty vznikají takříkajíc na zelené louce, ale také přestavbou stávajících budov. V každém případě však snoubí vysoký standard bydlení a vlastnosti prémiové lokality. Chcete-li ušetřit spoustu času, prohlédněte si aktuální nabídku většiny předních developerů na realitním portálu Reby.cz. Právě zde najdete veškeré důležité informace, fotogalerie a kontaktní formulář, prostřednictvím kterého se můžete na cokoliv zeptat, nebo si rovnou rezervovat prohlídku. Vyhledávání je intuitivní a stačí si vybrat lokalitu, typ nemovitosti a cenové rozpětí. Ať už je vašim cílem prostorný byt s terasou nebo podkrovní bydlení v rekonstruovaném domě s letitou historií, stoprocentně ho na portálu najdete.