Víme, kde se v Praze žije opravdu blaze

2brevne letnanyPraha už dávno není synonymem pro uspěchané město, ve které to mají rodiny s dětmi poměrně složité. Ještě docela nedávno měli Pražané na výběr mezi hektickým bydlením v centru, nebo klidnějším místem se špatnou občanskou vybaveností. Díky moderním developerským projektům se však z Prahy stává skutečně ideální místo k bydlení a skvělým příkladem jsou nové bytové domy v Letňanech. Že jste o Barevných Letňanech již slyšeli? To je pravděpodobné, protože získaly mnoho prestižních ocenění a právě proto se společnost Trigema Development, která má na svědomí původní projekt, rozhodla s výstavbou pokračovat.

Nejlepší bydlení v Praze? Dost možná...

2Barevné Letňany plynule navazují na výstavbu prvních třech bytových domů, které vznikaly v letech 2008 až 2011 (nazvané podle fasád jako Červený, Žlutý a Modrý dům) a jak se zdá, budou v mnoha ohledech ještě lepší. Nízkoenergetické byty nabídnou vysoký standard a uspokojí i nejnáročnější obyvatele. Byly navrženy s ohledem na maximální pohodlí, ale zároveň nebyly přítěží pro okolní přírodu, ani rodinný rozpočet budoucích obyvatel. Jsou prošpikovány moderními technologiemi, mezi kterými nechybí efektivní vzduchotechnika. Rekuperační jednotka se stará rovnoměrné větrání a vytápění celého obytného prostoru a zajišťuje vyšší kvalitu vzduchu a úsporu tepla. Nechybí ani plastová okna s trojskly, díky kterým jsou výrazně omezeny tepelné ztráty.

Kombinace klidu a dostupnosti

Moderní bydlení v Letňanech však nepředstavuje skvělou příležitost jen pro rodiny s dětmi, na své si přijdou i lidé, kteří vyznávají aktivní způsob života a potrpí si na vysokou kvalitu bydlení. V bezprostředním okolí zástavby je ohrazená zelená zóna, ve které si mohou hrát děti bez toho, aniž by byly ohroženy jedoucími vozidly. Možností, jak strávit příjemné odpoledne na čerstvém vzduchu je i nedaleký Letňanský lesopark. I přes všechen klid a harmonii se však velmi rychle dostanete do centra města a nebudete si připadat „mimo hru“.