Pro kutily

Pásová pila: Skvělý pomocník na řezání dřeva i kovu

Proč si do dílny pořídit pásovou pilu? Může se vám hodit stejně jako moderní bruska na vrtáky a další pomocníci. Důvodů je více – využijete ji při přesném a rychlém řezání dřeva, ale také při práci s kovy, plasty či textilem. Navíc si pravděpodobně vystačíte s levnějším modelem.

Pásové pily zahrnují také katry a další výkonné stroje, které nachází uplatnění v dřevařské výrobě a kovovýrobě. Obecně se jedná o pily s pilovým listem – nekonečným kovovým pásem. Princip spočívá v obíhání pásu mezi hnacím a vodicím kotoučem. Ochranu přes vysmeknutím zajišťují vodicí kladky nebo vodicí kameny. Pilový pás se pohybuje rovnoměrnou rychlostí a jedním směrem. Podobný koncept mají i jiné typy pil pro řezání dřeva, kovů, plastů, kůže a dalších materiálů.

Oproti jiným typům pil má pásová pila na kov či dřevo tenčí pilový list a tedy i minimální prořez. Proto se při práci netvoří tolik pilin. V dílně je ceněna pro velmi rovný a vysoce kvalitní řez, možnost řezání „do roku“, řezání zaoblených tvarů a ve srovnání s některými jinými pilami (např. s kotoučovými) i pro výrazně tišší chod. Materiál se do řezu vkládá ručně, nebo pomocí podávacího zařízení.

Chystáte-li se řezat hranoly, fošny a prkna, bude se vám hodit velká vodorovná či svislá pásová pila s posuvným zařízením. Tato zařízení se využívají v dřevozpracujícím průmyslu. V domácí dílně se uplatňuje spíše univerzální pásová pila ve stojanovém či stolovém provedení.

Budete-li kovové součástky řezat jen občas, můžete k tomu použít univerzální pásovou pilu s řezným lisem na kov. Ovšem v případě pravidelné práce s kovem je lepší speciální pásová pila na kov.

Nezapomeňte, že po pořízení pásové pily ji musíte nechat „zaběhnout“. Řiďte se doporučením ze strany výrobce a dejte si pozor zejména na správné vypnutí a počet řezů. Díky tomu prodloužíte životnost pásu a zajistíte, aby byl řez ostřejší a přesnější.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.