Pro kutily

Pásová pila: Skvělý pomocník na řezání dřeva i kovu

Proč si do dílny pořídit pásovou pilu? Může se vám hodit stejně jako moderní bruska na vrtáky a další pomocníci. Důvodů je více – využijete ji při přesném a rychlém řezání dřeva, ale také při práci s kovy, plasty či textilem. Navíc si pravděpodobně vystačíte s levnějším modelem.

Pásové pily zahrnují také katry a další výkonné stroje, které nachází uplatnění v dřevařské výrobě a kovovýrobě. Obecně se jedná o pily s pilovým listem – nekonečným kovovým pásem. Princip spočívá v obíhání pásu mezi hnacím a vodicím kotoučem. Ochranu přes vysmeknutím zajišťují vodicí kladky nebo vodicí kameny. Pilový pás se pohybuje rovnoměrnou rychlostí a jedním směrem. Podobný koncept mají i jiné typy pil pro řezání dřeva, kovů, plastů, kůže a dalších materiálů.

Oproti jiným typům pil má pásová pila na kov či dřevo tenčí pilový list a tedy i minimální prořez. Proto se při práci netvoří tolik pilin. V dílně je ceněna pro velmi rovný a vysoce kvalitní řez, možnost řezání „do roku“, řezání zaoblených tvarů a ve srovnání s některými jinými pilami (např. s kotoučovými) i pro výrazně tišší chod. Materiál se do řezu vkládá ručně, nebo pomocí podávacího zařízení.

Chystáte-li se řezat hranoly, fošny a prkna, bude se vám hodit velká vodorovná či svislá pásová pila s posuvným zařízením. Tato zařízení se využívají v dřevozpracujícím průmyslu. V domácí dílně se uplatňuje spíše univerzální pásová pila ve stojanovém či stolovém provedení.

Budete-li kovové součástky řezat jen občas, můžete k tomu použít univerzální pásovou pilu s řezným lisem na kov. Ovšem v případě pravidelné práce s kovem je lepší speciální pásová pila na kov.

Nezapomeňte, že po pořízení pásové pily ji musíte nechat „zaběhnout“. Řiďte se doporučením ze strany výrobce a dejte si pozor zejména na správné vypnutí a počet řezů. Díky tomu prodloužíte životnost pásu a zajistíte, aby byl řez ostřejší a přesnější.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.