Parkování u Letiště Václava Havla: Podle čeho si vybrat ?

Nabídek parkování u Letiště Václava Havla je skutečně hodně, ovšem ne všechna parkoviště nabízejí služby, které požadujeme. Co musíme zvážit, než se rozhodneme, kde necháme svoje auto a odjedeme na několik dní pryč?

Kdy zvolit auto a kdy raději MHD?

Potřebujeme jet skutečně  autem? To je první otázka, kterou bychom si měli položit. Auto je jednoznačně pohodlnější. Zvlášť, pokud jedeme dva, nebo dokonce  celá rodina a máme hodně zavazadel. Autobusy, které jezdí na letiště, bývají  v každé roční době přeplněné a tahat se s těžkými kufry není nic příjemného. Jakmile nás jede víc, vyplatí se tedy auto. Nabízí větší komfort a také větší pocit bezpečí a klidu. Obojí si často potřebujeme před náročnou cestou dopřát. Auto se hodí, i když odjíždíme do zahraničí na kratší dobu, v řádu několika dní. Někdy zase raději volíme linky MHD. Může to být příjemnější,  zvlášť v době dopravní špičky, kdy se může stát, že  s autem uvízneme v dopravní zácpě. V metru nic takového nehrozí a ještě nás doveze  blíže  k  letišti. Dál se dopravíme autobusem. Veřejnou dopravu rovněž volíme ve chvíli, kdy odjíždíme na delší dobu a nechceme nechat někde auto odstavené po několik týdnů.

Veřejná parkoviště nejsou bezpečná

Letiště Praha nabízí hodně možností, kde můžeme nechat auto stát. Ať už jde o oficiální parkoviště letiště, o soukromá parkoviště, nebo jen místa v okolí, kde je možné zaparkovat zdarma. Pokud se tedy rozhodneme jet na letiště autem, máme rozhodně z čeho vybírat. Na první pohled jsou samozřejmě nejlákavější ta  místa, kde můžeme nechat stát auto bez placení. Jde o různé postranní uličky, parkoviště u bytových domů a podobně. Příkladem může být ulice U Letiště, která nabízí kolem deseti parkovacích míst. Dál od letiště můžeme využít ulici Za Vokovickou vozovnou nebo ulici Navigátorů. Obě Jsou celkem strategické.  Nedaleko od nich je totiž zastávka autobusů směr letiště, Zaparkujeme v nich sice bez placení,  ovšem nikdo nám zde auto neohlídá.  A co víc. Tyto ulice jsou známé tím, že v nich  parkují lidé, kteří odlétají pryč. To láká mnoho zlodějů a vandalů. Navíc nemáme jistotu, že v nich bude volno. Nevýhodou může být i to, že  tak jako tak se budeme muset vmáčknout do autobusu.

Ostraha a střecha? Záleží, jak moc se o auto bojíme

Placená parkoviště proto mají dvě zásadní výhody. Zaprvé jsou hlídána a zadruhé jsou buď hned u letiště, nebo nabízejí zdarma odvoz k terminálu. Podle toho, jak hodně  se o auto bojíme a chceme ho chránit, si můžeme vybrat parkoviště s ostrahou, nebo pouze hlídané kamerovým systémem. Areály soukromých parkovišť bývají oplocené a plně pojištěné. Nabízejí krytá stání i parkování na nezastřešené ploše. Kryté stání se rozhodně vyplatí v zimních měsících, kdy hrozí mrazy nebo špatné počasí.

Vzdálenost od letiště není problém

Nejbližší a také nejdražší  je logicky oficiální parkoviště na Letišti Václava Havla. Zaparkujeme hned u našeho terminálu a nic dalšího nemusíme řešit.  Z cenových důvodů však možná dáme raději přednost vzdálenějšímu parkování, které nabízí nižší ceny. Soukromá parkoviště jsou rozmístěná do jednoho až několika kilometrů od letiště. Všechna nicméně zařizují odvoz na letiště, většinou v minibusu. Takže nás nemusí trápit to, že nemáte auto zaparkované hned před vchodem do terminálu, protože vás tam řidič stejně doveze. Jediné, co si musíme pohlídat, je čas. Je potřeba mít předem rozvrženo, kolik času budeme potřebovat, než se dostaneme na parkoviště a z něj na letiště. To je také důvod, proč tato parkoviště požadují rezervaci předem a příjezd dostatečně dopředu.

Chceme další nadstandardní služby?

To, co nás také může ovlivnit ve výběru parkoviště, jsou další nadstandardní služby. Kromě parkování si můžeme nechat auto vyčistit, případně i opravit. Nemusíme se rovněž bát, že se nám po cestě na parkoviště auto třeba porouchá a my odlet nestihneme. Pokud se to opravdu stane, vybrané parkoviště je připraveno pro nás poslat svůj vůz.   Jezdíte na letiště autem? Jaké požadavky od parkoviště máte?

Publikováno: 30. 11. 2020

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam