O nádobí se má starat myčka, vy se věnujte rodině!

Myčka zlepšuje atmosféru v mnoha domácnostech. Tento skvělý pomocník šetří nejen drahocenný čas, ale také peníze. Jeho přítomnost je tedy přínosná po více stránkách. Že vám doma myčka ještě chybí? Děláte velkou chybu. Ruční mytí nádobí vás okrádá o chvíle, které by vaše rodina mohla trávit pospolu.

Šetří peníze i planetu

Můžete se snažit o sto šest, abyste při mytí nádobí neplýtvala vodou. Bohužel se vám to nikdy nepodaří tolik, jako to umí myčka. Ta při svém provozu spotřebovává jen to nejnutnější minimum vody. Radost tím udělá nejen vaší peněžence, ale také planetě. Šetření vodu je přece základní pravidlo péče o životní prostředí – spolu s tříděním odpadu.

Nemyjte nádobí, věnujte se smysluplnějším činnostem

První myčku na nádobí spatřil svět už v polovině devatenáctého století. Na konci tohoto století už dokonce byla poháněna motorem. Do rodin se začala rozšiřovat o něco později, protože byla příliš nákladná. Je ovšem vidět, že mytí nádobí vždycky patřilo mezi neoblíbené, otravné činnosti. Není čemu se divit. Vždyť je to zdlouhavá práce, navíc nevděčná: jen co domyjete, už se začínají hromadit nové a nové špinavé kousky. S myčkou je život mnohonásobně jednodušší. Postupně ji plníte, pak spustíte potřebný program a je to. Na závěr uklidíte do poliček dokonale čisté nádobí. Mezitím, co myčka pracuje, můžete dělat něco mnohem lepšího: vyrazit ven, hrát hry nebo jen tak sledovat televizi. Být s rodinou a užívat si, že jste spolu. Proč byste si kazili rodinnou pohodu hromadou špinavého nádobí?

Jak myčku vybrat?

Nevíte si rady s výběrem myčky? Žádné strachy, není to nic složitého. Ochotně vám pomůže personál v jakémkoli elektru, zvládnete to ale určitě i vy sami. V první řadě si ujasněte, jestli chcete vestavěnou nebo volně stojící myčku. Pokud nový elektrospotřebič přichází při stavbě domu nebo rekonstrukci kuchyně, určitě volte vestavěnou myčku. Dokonale splyne s kuchyňskou linkou. Volně stojící myčka není tolik estetická, na druhou stranu ji můžete postavit, kam potřebujete, případně ji i někam přestěhovat. Dívejte se na velikost myčky. Zatímco velká rodina potřebuje obrovskou myčku, páru nebo jednotlivci bude stačit menší, případně i stolní, která se instaluje na kuchyňskou linku. Zajímat vás bude také energetická třída elektrospotřebiče, což je údaj o reflektující příkon a výkon myčky. Myčka se zapíná (téměř) každý den, takže je důležité, aby pracovala efektivně. Vyšší energetická třída ušetří ročně nemalé peníze. Pozornost věnujte také hlučnosti, předpokládané spotřebě vody a energie, a nakonec také energetická třída při sušení. Výborným ukazatelem kvality je také značka. Lepší je volit nějakou osvědčenou s kladnými recenzemi, například značku Electrolux s dlouholetou tradicí.

Publikováno: 26. 06. 2019

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam