Rodinné domy na klíč

Nespalte se při výběru stavební firmy!

Ti, kteří mají stavbu rodinného domu za sebou, již výběrem stavební firmy prošli a tím spíš ví, že jde o klíčový okamžik. Pokud se však na stavbu teprve chystáte a nemáte žádné předchozí zkušenosti, držte se následujících tipů. Pomohou vám ušetřit peníze, ale také spoustu starostí.

Cena není nejdůležitějším kritériem

Ušetři chceme všichni, ale řídit se při výběru stavební firmy nejnižší nabídkou vás může dostat do pěkné kaše. Řiďte se proto heslem, že nejste tak bohatí, abyste si mohli dovolit kupovat levné věci a zohledněte kvalitu práce. Nezřídka se se stává, že „levná“ stavební firma nedodrží smluvní ceny ani termíny…

Zeptejte se těch, kteří už bydlí

Reference jsou důležité. Dokonce mnohem důležitější, než jste si doposud mysleli. Spojte se se zákazníky, kteří již služby vybrané stavební firmy využili a zeptejte se jich, zda stavba probíhala hladce. Jeden „výlet“ nestačí, prohlédněte si hned několik domů!

Za stavbu na klíč by měla zodpovídat jediná firma

Rozhodli jste se pro stavbu dřevostavby, pasivního domu nebo klasické stavby na klíč? V tom případě se s firmou předem dohodněte, aby nesla veškerou zodpovědnost za subdodávky. V opačném případě budete muset případné reklamace řešit se subdodavateli vy, což není dvakrát příjemné.

Větší záruka = menší riziko podvodu

Platí nepřímá úměra. Pokud vám dá firma delší záruku, než je v branži obvyklé, znační to, že svou práci odvádí svědomitě.

Sdělte své požadavky podrobně a písemnou formou

Ke smlouvě o dílo neváhejte přiložit také detailní soupis všech vašich požadavků a přání. Jedině to zaručí, že vám firma nebude účtovat práci navíc ta to, co mělo být v ceně.

Bez smlouvy stavět nezačínejte

Základním kamenem každého stavebního procesu je smlouva o dílo. Jedině ta dokáže zamezit případné navýšení ceny a nekonečné posouvání termínů. Investujte proto do právníka, který pro vás smlouvu sestaví.

Stavební dozor vám ušetří spoustu starostí

Jedině stavební dozor zaručí, že bude práce odvedena v adekvátní kvalitě a bude trvat na odstranění chyb nebo slevě z konečné ceny. Podobně jako u právníka, i v případě stavebního dozoru se skutečně vyplatí investovat.

Další praktické rady, které vám pomohou s výběrem stavební firmy najdete v tématickém magazínu borekstavitellive.cz (ano, autoři se inspirovali oblíbenou dětskou postavičkou zvanou Bořek Stavitel). Pro inspiraci doporučujeme tyto galerie dřevostaveb.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.