Energie

Komínový nástavec citelně sníží náklady na vytápění

Slyšeli jste to tiché klepání? To bude nejspíše zima. Je takřka za dveřmi a pomalu nám o sobě dává vědět. Dost možná jste ji již pocítili na vlastní kůži. Podzim, který nás má na nižší teploty připravit, si letos dává opravdu záležet. Děti se už nemohou dočkat vánočních svátků, stavění sněhuláků a dalších zimních radovánek. My dospělí se třeseme, ale rozhodně ne kvůli chladu. Většině z nás naskočí husí kůže při pomyšlení na další vyúčtování za energie. Bydlíte-li v bytě, jste relativně za vodou, tedy pardon, v teple. Obyvatelé rodinných domů to mají s vytápěním mnohem složitější. Chtějí-li se ohřát, musí rozbít prasátko. Existuje snad jiná možnost?

Nevyhazujte peníze komínem

A to doslova. Způsobů, jak ušetřit za vytápění, je hned několik. První z nich mohou využít všichni – nepřetápět. Budete-li topit na nižší, ale stále přijatelnou teplotu, ušetříte. Další možností je změna dodavatele plynu, která se však týká jen majitelů plynových kotlů. Zdaleka největší částka však zůstane doma, pokud investujete do komínového nástavce. Jde o poměrně nový produkt, který má hned několik výhod. Snižuje spotřebu paliv, zvyšuje účinnost topidel, prodlužuje životnost kotle a snižuje emise, které proudí komínem do ovzduší. Úspora za vytápění se přitom pohybuje v desítkách procent za rok, což už se na rodinném rozpočtu rozhodně projeví. Ale co to vlastně komínový nástavec je?

Princip komínového nástavce

Komínový nástavec je postaven na termodynamické regulaci proudění spalin. Jde o patentovanou technologii, která usměrňuje proudění spalin a jejich teplotu. Výsledkem je dokonalejší spalování a tedy snížení spotřeby paliva, ale i vyšší účinnost kotle. A samozřejmě již zmíněné snížení emisí. Necháte-li si ho nainstalovat, dojde ke snížení vlhkosti a teplotních výkyvů ve spalinové cestě. V homogenním prostředí dochází k dokonalejšímu spalování, což vede ke značné úspoře. Pokud vsadíte na komínové nástavce eCOMAT, ušetříte dokonce až 30% nákladů, což pro průměrnou domácnost činí asi 9000 Kč. Emise CO2 poklesnou až o 45%, takže budete topit mnohem ekologičtěji, než doposud. Uděláte tak službu nejen své peněžence, ale i životnímu prostředí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.