Interiér

Není světlo jako světlo aneb na co si dát pozor při výběru osvětlení

Patříte mezi milovníky nejnovějších trendů, kterým pravidelně přizpůsobujete své bydlení? Jestlipak však nezapomínáte ani na osvětlení, které je nedílnou součástí interiéru a už dávno neplatí, že by mělo mít ryze funkční charakter? I osvětlení podléhá neustálým změnám a designéři chrlí jeden stylový kousek za druhým. Opravdový boom ovšem nastartoval příchod technologie LED, který možnosti interiérového, ale i exteriérového osvětlení výrazně rozšířil.

Žárovky LED nevyzařují tak vysoké teploty a lze je proto efektivně kombinovat s materiály, které byly do té doby tabu. Na trhu se objevil bezpočet inovativních designových řešení, které v interiéru navodí unikátní atmosféru. Vraťme se však osvětlení jako takovému. Připravili jsme pro vás několik praktických rad, kterými se můžete řídit i navzdory tomu, že sáhnete po klasickém zdroji světla.

Klíčovou roli hraje lustr, ale důležité je také doplňkové osvětlení

Základním kamenem je vždy ústřední zdroj světla, které má nejčastěji podobu lustru. Při jeho volbe nezapomeňte myslet i na budoucnost. Nechcete-li každý rok investovat do nového modelu, vsaďte na moderní, ale zároveň nadčasové řešení. Zohledněte i velikost. Lustr musí být dost velký na to, aby místnost zalil dostatkem světla, ale zároveň nesmí překážet.

Ve většině místností lustr nestačí a nezbývá, než do temných koutů umístit stacionární lampy nebo nástěnné osvětlení. Ty moderní disponují řadou užitečných funkcí jako je redukce intenzity světla nebo stmívače. V každém případě myslete na to, aby byl zdroj světla zapuštěn ve stínítku a nedocházelo k nepříjemnému oslňování.

Nezapomínejte ani na doplňkové lampy, jejichž primárním účelem sice není prosvětlení místnosti, ale dokáží umocnit unikátní atmosféru atypických zákoutí a navíc samy o sobě skvěle vypadají. Neméně populární jsou také LED pásky, které jsou k dostání zde.

Vyberte si osvětlení, které vám změní bydlení

Ať preferujete klasický design, nebo naopak poslední výkřiky osobitých designérů, poohlédněte se po novém osvětlení v internetovém obchodě se svítidly profisvietidla.sk. Prodejce nabízí široké spektrum osvětlení do interiéru i exteriéru a určitě si vyberete i vy.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.