Pořiďte si domů „peršana“ či jiný orientální koberec – nebudete litovat!

Oním peršanem nemáme na mysli perskou kočku ani kocoura, ale ručně vyráběný koberec původem z Íránu. Jistě jste již o něm něco četli nebo slyšeli, vždyť perské koberce mají celosvětově vynikající reputaci. Jsou uznávané pro prvotřídní kvalitu, životnost a umělecký dojem. Některé kusy mohou stát až stovky tisíc korun, jiné lze sehnat výrazně levněji. Záleží totiž na mnoha kritériích, jako jsou například stáří, velikost a způsob zpracování.

Jak poznáte, že je perský koberec originál?

Prodejců nabízejících perské koberce je poměrně dost a bylo by naivní si myslet, že všichni nabízí originální zboží. Vzhledem k vyšší pořizovací ceně se proto při výběru vyplatí dbát určitých zásad. Rozhodně byste si měli zkontrolovat certifikát pravosti země původu. Dalším znakem kvality je počet uzlíků na metr čtverečních. Velmi kvalitní kusy jich mají kolem tisícovky. Zda jde o ručně tkaný perský koberec, nebo strojově vyrobený padělek, poznáte také podle toho, zda je vrchní vzor viditelný i na spodní straně koberce. Strojově vyráběné koberce mají vzor viditelný jen z jedné strany. Původ perského koberce lze vyčíst i na základě vzoru. Pro znalce není problém poznat region, ze kterého pochází.

Proč si pořídit perský koberec?

Perské koberce mají jedinečný design a vnáší do interiéru neobyčejnou atmosféru. Navíc můžete nákup pojmout jako investici, neboť hodnota originálního, ručně vázaného kusu průběžně stoupá.

Kde originální perské koberce seženete?

Chcete-li se vyhnout bezcenným imitacím, zaměřte se na sortiment renomovaného prodejce Buchara s.r.o. Perské koberce – Buchara.cz si můžete prohlédnout také v pražské kamenné prodejně, kde se vám bude věnovat kvalifikovaný personál. Přijďte se podívat a pokochat se naživo, okamžitě se do peršana zamilujete!

Publikováno: 24. 05. 2018

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: jak poznat pravý perský koberec | perské koberce