Nenechte teplo unikat a pořiďte si plastová okna

Plastová oknaLetošní zima byla ukrutně dlouhá a většina z nás už protopila doslova astronomické částky. Pokud si nad fakturami za energie zoufáte i vy, měli byste se zamyslet nad tím, jak napřesrok ušetřit. Levnější sazby za plyn či elektřinu vůbec nic neřeší – mnohem efektivnější je zabránit teplu, aby unikalo. Jednou z nejčastějších možností, jak toho docílit, jsou plastová okna, která už dávno nepatří mezi nadstandardní vybavení. Aktuální nabídka je skutečně velmi pestrá a najít výrobky v ideálním poměru ceny a kvality není složité. I přesto se však při výběru musíte řídit několika pravidly.

Prim hraje těsnění

Plastová okna jsou na první pohled stejná, ale odborníci vědí, že se v mnoha ohledech liší. Zdaleka největší význam má typ těsnění. U levnějších oken se nejčastěji setkáváme s takzvaným dorazovým těsněním, které má sice perfektní izolační vlastnosti, ale na druhou stranu drží v místnosti nadměrné množství vlhkosti. Pořídíte-li si okna s dorazovým těsněním, nezapomeňte pravidelně větrat. Jedině tak předejdete vzniku plísní. Dalším typem je o něco dražší, ale o to kvalitnější středové těsnění, které nejenže skvěle těsní, ale také zabraňují šíření hluku. Bydlíte-li na rušném místě, rozhodně byste měli investici do oken se středovým těsněním zvážit. To samé platí i v případě, potýkáte-li se s extrémnějšími klimatickými podmínkami. Středové těsnění se totiž umí přizpůsobit aktuálním povětrnostním podmínkám.

Nevíte si rady s výběrem?

Plastová okna by měla být jednorázovou investicí a jako taková si zaslouží dostatek pozornosti. S výběrem nespěchejte a nechte si poradit od odborníků. Nechcete-li je za pár let měnit za nová, vsaďte na prověřené značky jako je KBE, GENEO, Scüco či Rehau a budete mít jistotu, že jste nešlápli vedle. Na výrobky zmíněných značek se specializuje společnost Plastokno, která nabízí komplexní služby, včetně odborného poradenství a montáže. V portfoliu firmy nechybí ani takzvaná chytrá okna, která disponují středovým těsněním a dekompresní komorou. Díky ní probíhá plynulá výměna vzduchu mezi interiérem a okolím a nedochází k nežádoucímu vzniku nadměrné vlhkosti. Pro více informací navštivte webové stránky plastova-okna-plastokno.cz.

Publikováno: 10. 04. 2013

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam