Rekonstrukce domu

Nenechte teplo unikat a pořiďte si plastová okna

Plastová oknaLetošní zima byla ukrutně dlouhá a většina z nás už protopila doslova astronomické částky. Pokud si nad fakturami za energie zoufáte i vy, měli byste se zamyslet nad tím, jak napřesrok ušetřit. Levnější sazby za plyn či elektřinu vůbec nic neřeší – mnohem efektivnější je zabránit teplu, aby unikalo. Jednou z nejčastějších možností, jak toho docílit, jsou plastová okna, která už dávno nepatří mezi nadstandardní vybavení. Aktuální nabídka je skutečně velmi pestrá a najít výrobky v ideálním poměru ceny a kvality není složité. I přesto se však při výběru musíte řídit několika pravidly.

Prim hraje těsnění

Plastová okna jsou na první pohled stejná, ale odborníci vědí, že se v mnoha ohledech liší. Zdaleka největší význam má typ těsnění. U levnějších oken se nejčastěji setkáváme s takzvaným dorazovým těsněním, které má sice perfektní izolační vlastnosti, ale na druhou stranu drží v místnosti nadměrné množství vlhkosti. Pořídíte-li si okna s dorazovým těsněním, nezapomeňte pravidelně větrat. Jedině tak předejdete vzniku plísní.

Dalším typem je o něco dražší, ale o to kvalitnější středové těsnění, které nejenže skvěle těsní, ale také zabraňují šíření hluku. Bydlíte-li na rušném místě, rozhodně byste měli investici do oken se středovým těsněním zvážit. To samé platí i v případě, potýkáte-li se s extrémnějšími klimatickými podmínkami. Středové těsnění se totiž umí přizpůsobit aktuálním povětrnostním podmínkám.

Nevíte si rady s výběrem?

Plastová okna by měla být jednorázovou investicí a jako taková si zaslouží dostatek pozornosti. S výběrem nespěchejte a nechte si poradit od odborníků. Nechcete-li je za pár let měnit za nová, vsaďte na prověřené značky jako je KBE, GENEO, Scüco či Rehau a budete mít jistotu, že jste nešlápli vedle.

Na výrobky zmíněných značek se specializuje společnost Plastokno, která nabízí komplexní služby, včetně odborného poradenství a montáže. V portfoliu firmy nechybí ani takzvaná chytrá okna, která disponují středovým těsněním a dekompresní komorou. Díky ní probíhá plynulá výměna vzduchu mezi interiérem a okolím a nedochází k nežádoucímu vzniku nadměrné vlhkosti. Pro více informací navštivte webové stránky plastova-okna-plastokno.cz.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.