Energie

Nová plastová okna vám ušetří starosti i peníze. Ale musíte si vybrat ta správná

Léto se pomalu blíží ke konci a k naší nelibosti opět začne topná sezóna. Někteří ji přečkají v klidu, aniž by je trápily obavy z vysokých poplatků za energie. Ostatní se musí smířit s tím, že teplo není zadarmo. Ale co když vám účty za energie lezou do peněz až příliš? Navíc máte doma zimu, protože většina tepla uniká pryč? V takovém případě pomůže jen jediné – investice do nových oken.

Kolik tepla uniká přes vaše stará okna? Přesnou hodnotu si musíte spočítat sami, ovšem při pohledu na jakýkoliv termosnímek budovy vám bude jasné, že jde o nezanedbatelné číslo. Teplo může unikat přes tepelný most ostěním či distančním rámečkem mezi skly, ale také prostupem skrz okenní křídlo, zasklení a okenní rám. Další úniky souvisí s infiltrací mezi ostěním a okenním rámem a infiltrací mezi okenním křídlem a rámem.

Jinými slovy – nová okna vám ušetří spoustu finančních prostředků, které byste jinak vynaložili za vytápění. Podmínkami jsou špičkové profily, kvalitní sklo a kování. Taková okna mají vynikající tepelněizolační, protihlukové a bezpečnostní vlastnosti.

V případě, že máte strach o svůj majetek a zvažujete posílení celkové bezpečnosti domácnosti, zvažte pořízení oken se speciální úpravou proti vloupání.

Český výrobce garantuje prvotřídní kvalitu

Výměna oken je finančně náročný proces, v jehož případě byste se měli držet známého moudra. Nejste tak bohatí, abyste si kupovali levná okna. Proč? Protože přízvisko „levná“ nabývá v souvislosti s daným sortimentem významu „nekvalitní“. Vydáte-li se však cestou cenového středu, nebudete litovat.

Dobrým příkladem velmi kvalitních plastových oken za přijatelnou cenu je sortiment českého výrobce PGOkno. Bez ohledu na to, zda zvolíte ekonomickou variantu v podobě oken dorazovým systémem a dvojsklem, oken se středovým systémem a trojsklem, nebo „TOP řešení“ vhodné i do pasivních domů, se vám podaří zabránit nežádoucímu úniku tepla. Samozřejmostí je bohatá nabídka barev a dekorů.

PGOkno vyrábí také plastové dveře i hliníková okna a dveře. Firma působí především v Plzni a blízkém okolí. Podrobné informace najdete na www.pgokno.cz.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.