Energie

Nová plastová okna vám ušetří starosti i peníze. Ale musíte si vybrat ta správná

Léto se pomalu blíží ke konci a k naší nelibosti opět začne topná sezóna. Někteří ji přečkají v klidu, aniž by je trápily obavy z vysokých poplatků za energie. Ostatní se musí smířit s tím, že teplo není zadarmo. Ale co když vám účty za energie lezou do peněz až příliš? Navíc máte doma zimu, protože většina tepla uniká pryč? V takovém případě pomůže jen jediné – investice do nových oken.

Kolik tepla uniká přes vaše stará okna? Přesnou hodnotu si musíte spočítat sami, ovšem při pohledu na jakýkoliv termosnímek budovy vám bude jasné, že jde o nezanedbatelné číslo. Teplo může unikat přes tepelný most ostěním či distančním rámečkem mezi skly, ale také prostupem skrz okenní křídlo, zasklení a okenní rám. Další úniky souvisí s infiltrací mezi ostěním a okenním rámem a infiltrací mezi okenním křídlem a rámem.

Jinými slovy – nová okna vám ušetří spoustu finančních prostředků, které byste jinak vynaložili za vytápění. Podmínkami jsou špičkové profily, kvalitní sklo a kování. Taková okna mají vynikající tepelněizolační, protihlukové a bezpečnostní vlastnosti.

V případě, že máte strach o svůj majetek a zvažujete posílení celkové bezpečnosti domácnosti, zvažte pořízení oken se speciální úpravou proti vloupání.

Český výrobce garantuje prvotřídní kvalitu

Výměna oken je finančně náročný proces, v jehož případě byste se měli držet známého moudra. Nejste tak bohatí, abyste si kupovali levná okna. Proč? Protože přízvisko „levná“ nabývá v souvislosti s daným sortimentem významu „nekvalitní“. Vydáte-li se však cestou cenového středu, nebudete litovat.

Dobrým příkladem velmi kvalitních plastových oken za přijatelnou cenu je sortiment českého výrobce PGOkno. Bez ohledu na to, zda zvolíte ekonomickou variantu v podobě oken dorazovým systémem a dvojsklem, oken se středovým systémem a trojsklem, nebo „TOP řešení“ vhodné i do pasivních domů, se vám podaří zabránit nežádoucímu úniku tepla. Samozřejmostí je bohatá nabídka barev a dekorů.

PGOkno vyrábí také plastové dveře i hliníková okna a dveře. Firma působí především v Plzni a blízkém okolí. Podrobné informace najdete na www.pgokno.cz.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.