Několik zásadních důvodů, proč si pořídit nová garážová vrata

Garáž prý leccos vypoví o vozovém parku, který se v jejích útrobách ukrývá. To ovšem neznamená, že ve stoleté stavbě, která drží silou vůle, parkuje veterán. A jak vypadá ta vaše? Možná by jí prospěla nová fasáda, střecha, nebo alespoň moderní garážová vrata. Právě ty dokáží změnit charakter garáže k nepoznání a jejich přínos rozhodně nespočívá jen v estetice.

Více prostoru a komforntí ovládání

Moderní garážová vrata už nejsou cenově nedostupná a může si je dovolit téměř každý. Mezi nejrozšířenější varianty patří sekční a rolovací garážová vrata a obě nabízí rozličné výhody. V každém případě se můžete spolehnout na mnohem snadnější přístup do garáže – již nikdy více nebudete muset hlídat rezervu mezi vraty a automobilem a budete moct zastavit jen několik centimetrů před garáží. Vrata uvedete do pohybu ledabylým stiskem tlačítka na dálkovém ovladači a voilá, můžete vjet dovnitř. Vzpomeňte si, jak jste se ještě nedávno museli brodit sněhem a s námahou otevírat vrata ručně. Díky novým vratům vás rozmary počasí nerozhodí.

Bezpečí, úspora a protihluková bariéra

Stále jsme se ale nedostali k dalším pádným argumentům, které vás utvrdí o důležitosti pořízení nových garážových vrat. Jejich pevná konstrukce hravě odolá povětrnostním vlivům a nerozhodí ji ani pokus o vloupání. Perfektní termoizolačním a protihlukové vlastnosti zase zajistí, aby bylo v garáži příjemné klima (v zimě nedochází k velkým únikům tepla a během teplých dní zase k přehřívání) a nerušil vás hluk z okolí. Pokud v garáží trávíte spoustu času, pak tyto vlastnosti oceníte o to víc.

Nakonfigurujte si vrata podle svých představ

Zmínili jsme, že sekční a rolovací garážová vrata potěší každého estéta. Výrobci dávají zákazníkům volnou ruku ve výběru barevného provedení, v případě sekčních vrat pak nabízí množství rozličných typů panelů. Neméně zajímavé jsou i dekory, které imitují dřevo – na první pohled jsou od něj k nepoznání a skvěle korespondují s dřevostavbami a objekty, kde převládají přírodní materiály. Inspirativní fotogalerie garážových vrat najdete na webových stránkách www.rolety-vrata-zaluzie.cz. Provozuje je společnost Perfecta s.r.o., která realizuje dodávky i montáž systémů LOMAX, HORMANN a MINIROL (nejkvalitnější vrata na českém trhu), ale také markýzy, venkovní žaluzie či sítě proti hmyzu.

Publikováno: 13. 06. 2014

Kategorie: Garáž

Autor: Adam

Tagy: garážová vrata | moderní garážová vrata