Interiér

Dřevěná či laminátová podlaha?

Plánujete rekonstrukci podlah ve vašem bytě, nebo se naopak chystáte stavět a právě toto téma je častým tématem vašich hovorů? Na trhu sice existuje několik typů podlah, ale těmi nejoblíbenějšími jsou podlahy vyrobené ze dřeva, a tak můžete využít buď přímo dřevo jako takové, nebo stále oblíbenější laminát, označovaný též jako plovoucí podlaha.

Robustní dřevo je pevné, kvalitní, ale drahé

Pokud nějak extra neřešíte finanční stránku věci, určitě sáhněte po masivním dřevě. To vypadá na první pohled nejenom mnohem kvalitněji a pevněji než samotný laminát, ale tyto vlastnosti si skutečně drží. Je tak zajištěna jeho perfektní odolnost po několik generací. Kromě toho má robustní dřevěná podlaha i mnohem lepší izolační vlastnosti a lépe tlumí jakékoliv nárazy. To je však vykoupeno nejenom zmiňovanou vyšší cenou, ale také náročnější údržbou, což se ne vždy setká v mnoha domácnostech se zájmem. Kromě toho je o něco náročnější i samotná pokládka podlahy, na což je nutný skutečný odborník.

Plovoucí podlahu zvládnete položit sami

Druhou volbou z oblasti dřevěných podlah jsou právě laminátové plovoucí podlahy. Samozřejmě jak už napovídá sám název, laminát se masivnímu kusu dřeva málokdy vyrovná, a tak má i o něco horší vlastnosti jak z hlediska zvukové izolace, tak i odolnosti. Na druhou stranu je díky systému zámečků, do kterých jsou jednotlivé části uzamykány, je možné poškozenou část poměrně snadno vyměnit. Navíc často zvládne i zručný laik položit tuto podlahu zcela sám, pouze při dodržení několika pokynů. Podlaha z laminátu je též velmi snadná na údržbu, a tak není nutná aplikace žádných speciálních prostředků, ačkoliv jednou za čas bývají dodržovány.

Jak vidíte, každý typ má své pro a proti a tak výsledná volba je opět na vás samotných. Berte však na vědomí, že se určitě nedá říci, že by jeden z typů byl vyloženě špatný. Oba mají své klady a zápory.

Foto: sxc.hu

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.