Bez hromosvodu ani ránu

My Češi jsme národ bystrý a stojíme za mnoha důležitými objevy a vynálezy. A to ať už se jedná o revoluční léky, nebo ryze praktické věci, jako je hromosvod. Ten vůbec první, který byl instalován v zámku v Měšcích, sestrojil Prokop Diviš. Až o několik let později ho sestrojil americký přírodovědec, spisovatel, státník a bůh ví, co ještě, Benjamin Franklin. Americký bleskosvod však tomu našemu nesahal ani po kotníky. Nebyl uzemněný a jeho celková koncepce byla mnohem promyšlenější. Ale co bylo důvodem pro vznik tohoto převratného vynálezu? Snaha ochránit zdraví osoba majetek, který bezprostředně ohrožoval výboj blesku.

Bez hromosvodu se neobejdeme

Blesk je silný elektrostatický výboj, ke kterému dochází během bouřky. Ačkoliv má tendenci udeřit do nejvyšších bodů, nezřídka se stává, že si vybere mnohem níže položený objekt. Před jeho vynálezem nebyly výjimkou časté poruchy elektráren, plynáren, nádraží a dalších staveb, které výrazně převyšovaly okolí. Blesk dokáže způsobit značné hospodářské a kulturní škody, čemuž má zamezit právě hromosvod. V dnešní době je součástí téměř každého domu. Vy ho snad nemáte? Nečekejte na to, až vás navštíví nezvaný návštěvník v podobě blesku a udělá vám doma „paseku“ za mnohem větší peníz, než jsou náklady na realizaci kvalitního hromosvodu.

Montáž a revize s dlouholetou praxí

Hromosvody patří mezi zařízení, jejichž montáž není radno podceňovat. Raději se spolehněte na dlouholeté zkušenost a svěřte realizaci někomu, kdo své práci skutečně rozumí. Nikoho takového neznáte? My ano. Hromosvody Schauer se mohou pochlubit 22 lety praxe a nabízí perfektní služby za příjemné ceny. Firma zajišťuje nejen montáž, ale i revize hromosvodů a poskytuje pětiletou záruku. Zárukou profesionality jsou tisíce spokojených klientů, kteří se už během bouřky nemusí schovávat pod postel. Podrobné informace o službách a kontakt naleznete na www.kvalitnihromosvody.cz

Publikováno: 03. 10. 2012

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam

Tagy: bleskosvod | franklin | hromosvod | křižík | revize hromosvodů