Nejen pro kutily: Jak postavit pergolu?

Chloubou zahrady je pergola, která plní estetickou i praktickou funkci. Zkrášlí každou zahradu a současně nabídne příjemné posezení a místo k relaxaci. Zastřešená varianta pergoly poskytuje posezení i za nepříznivého počasí. Zručný kutil či truhlář je schopen si pergolu navrhnout a postavit svépomocí, ale ostatní musí přenechat práci specializované firmě, případně si složit pergolu ze stavebnicového systému. Stavba pergoly svépomocí je poměrně složitá záležitost. Aby pergola pevně držela i za větrného počasí či pod sněhovou nadílkou, je nezbytné ji perfektně navrhnout. Poté musíte spočítat spotřebu dřeva, nařezat jej, upravit a namontovat dle plánů. Pakliže se vám tato práce zdá příliš náročná, nabízí se moderní pergoly ze stavebnicového systému. Existuje pestrá škála možností a alternativ.

Stavebnicový systém pergoly

Stavebnicový systém pro realizaci dřevěných pergol je zkombinován z desítek rozměrově i tvarově různých prvků, díky nimž je možné přizpůsobit tvar i velikost pergoly prostorám zahrady a vašim představám. Současný trh nabízí pergoly s houpačkou, s oblouky, s baldachýnem, ba dokonce i pergoly vějířovitého tvaru. Chcete-li pergolu využívat i za deště či jinak nepříznivého počasí, doporučujeme investovat do zastřešené pergoly. K zastřešení se používají lepené, tvarově stálé prvky s dlouhou životností. Vedle zastřešení mohou mít některé pergoly boční výplně, které chrání před nepříjemným větrem. plánek pergoly vetas.cz

Pergoly vyrobené na míru

Pokud máte specifické požadavky na vzhled, tvar, velikost a barvu povrchové lazury, jako lepší řešení se nabízí pergoly vyrobené na zakázku. Této oblasti se věnuje ryze česká společnost VETAS, která na tuzemském trhu působí již od roku 1992. Tato firma se zabývá produkcí pergol, altánů, zastřešení teras, garážového stání, domků na nářadí a zahradního nábytku.

Publikováno: 06. 04. 2015

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam

Tagy: jak postavit pergolu | stavba pergoly