Kuchyně

Na co si dát pozor při výběru nové sady hrnců?

Potřebujete novou sadu hrnců, ale ztrácíte se v množství různých materiálů? Výrobci tvrdí, že ten jejich je nejlepší, ale nákup na základě takového tvrzení může skončit s očima pro pláč. Nechcete-li při výběru udělat chybu, dejte na následující doporučení. Sestavili jsme pro vás výčet výhod a nevýhod nejčastěji používaných materiálů. Přečtěte si, které hrnce jsou nej!

Nerez

Nejprodávanější jsou sady hrnců z nerezové oceli. Důvodů je hned několik – nabízí bezkonkurenční kombinaci přijatelné ceny, dlouhé životnosti, odolnosti proti poškození a pachům a navrch elegantní vzhled.

kastrol
Nerezový kastrol od Tescomy. Za svůj design získal prestižní ocenění reddot design award.

Nerezové hrnce a kastroly se v kuchyních masivně rozšířili zejména díky nadstandardní životnosti a odolnosti vůči mechanickému poškození. V případě správné údržby si nerez uchová původní vzhled i po letech. Sady hrnců obvykle zahrnují všechny potřebné velikosti.

Keramika

Špatnou volbou však není ani keramika, kterou si oblíbili příznivci zdravého vaření. Keramické hrnce a pánve bývají vybaveny nepřilnavým povrchem a umožňují přípravu jídel bez ruku a vody. Za zmínku stojí také snadná údržba (obvykle si vystačíte s utěrkou), a to i v případě připálenin. Někteří uživatelé si na keramickém nádobí cení i nevšedního designového zpracování.

Měď

Proč je mezi nejprodávanějšími materiály měď? Profesionální kuchaři nedají dopustit na vynikající tepelnou vodivost, odolnost a krásný design. Měď rozvádí teplo rychle a rovnoměrně, což jsou předpoklady rychlého vaření. Za tyto vlastnosti si však připlatíte – měděné nádobí nepatří k nejlevnějším. Negativem je také náročnější údržba.

Smalt

Na závěr jsme si nechali klasiku v podobě smaltovaného nádobí. To se neztratí ani v moderní kuchyni, protože je poměrně odolné, dobře vodí teplo, a navíc je cenově dostupné. A nevýhody? V důsledku prudších nárazů má smalt tendenci odprýskávat.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.