Reality

Nevyužité půdy v Praze se stále častěji mění na unikátní půdní byty

Půdní prostory zažívají boom. Na jedné straně stojí majitelé těch nevyužitých a zaneřáděných, na straně druhé pak zájemci o atraktivní bydlení s nevšední atmosférou. Možná to znáte z vlastní zkušenosti. Někdo z vašich blízkých vlastní byt, jehož součástí je i poměrně rozlehlá půda. Slouží jako skladiště starého harampádí všeho druhu a v neposlední řadě útočiště potkanů. A přestože si to třeba nemyslíte, existují mnohem lepší způsoby využití půdních prostor.

Rekonstrukce půdních prostor je náročná, je lepší ji svěřit odborníkům

Půda má své osobité kouzlo, které byste v bytové jednotce s klasickými dispozicemi nenašli. Tedy za předpokladu, že se někdo pustí do rozsáhlé rekonstrukce a vytvoří z ní ideální místo pro život. Jde o náročný a velmi nákladná proces, který začíná odklízením nepotřebných věcí a vyřizováním příslušné administrativy (spousta starších domů je pod ochrannou rukou památkářů). To většinu majitelů nadobro odradí, a to je škoda.

Málokdo tuší, že existuje jednoduché řešení. O nevyužité půdní prostory se rádi postarají odborníci, kteří je se zabývají jak výkupem, tak o prodejem. Mezi renomované specialisty patří například společnost Půdy real s.r.o.

pudni-prostory

Výkup, renovace a opětovný prodej

Jste-li v pozici majitele činžovního domu s nevyužitým půdním prostorem, máte jedinečnou šanci na změnu. Zbavte se chátrajícího břemena a dohodněte se se společnosti Půdy real s.r.o. na nefinančním plnění. Spolupráce je oboustranně výhodná – za to, že přenecháte půdu, se společnost postará o rekonstrukci domu. Opraví střechu a komín, nahodí novou fasádu. Zrekonstruuje společné prostory, zajistí výměnu elektro rozvodů a vůbec vše, co na objektu „hoří“. Vyřeší také dokumentaci, administrativu a finální úklid. Všechny činnosti dostane na starost dceřiná společnost, takže se nemusíte bát nekvalitně odvedené práce neznámou stavební firmou.

Proč byste to měli udělat? Důvod je prostý – ušetříte spoustu peněz za rekonstrukci, kterou byste si nemohli dovolit. Hodnota vašeho domu stoupne a zlepší se životní úroveň obyvatel

Toužíte po unikátním bydlení? Usaďte se na půdě

Ale co když žádnou půdu nemáte a naopak stojíte před výběrem nového příbytku? Společnost Půdy real nabízí prodej půdních prostor, které jsou plně zrekonstruovány. Jde o vskutku překrásné byty poblíž centra Prahy, které jsou stavěny s ohledem na požadavky náročných zákazníků. Pokud vám stále není jasné, proč byste si měli za svůj nový domov vybrat právě půdní byt, přečtěte si následující soubor výhod. Navrch přidáme také několik negativ, protože ani půdní byty nemusí být bez chyby.

pudni-byt

Výhody a nevýhody půdních bytů

Zřejmě největší výhodou rekonstruovaných půdních prostor je jejich unikátní charakter. Členité dispozice, spousta zákoutí, vysoké stropy, sloupy a trámy – v takovém prostředí se relaxuje mnohem lépe než ve sterilním a fádním bytě. Většina půdních bytů má navíc spoustu velkých oken a osvětlení tak není nouze. Za zmínku stojí také přítomnost velkého balkonu či dokonce terasy s čarokrásným výhledem na pražské panoráma. Pořizovací cena je často srovnatelná s cenou běžných bytů.

Nevýhodou může být vyšší energetická náročnost z důvodu větších dispozic a vyšších stropů. Pokud se však rekonstrukce chopí zkušená stavební firma, nejsou náklady na vytápění nijak horentní.

Chcete-li se ohledně výkupu nevyužitých půdních prostor a prodeje nově zrekonstruovaných půdních bytů, pokračujte na www.pudypraha.cz. Společnost Půdy real je na trhu více než 10 let a ke všem klientům přistupuje velmi individuálně. Patříte-li mezi potenciální zájemce o koupit půdního bytu, nezapomeňte se podívat na virtuální prohlídky již dokončených projektů.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.