Skvělé tipy

Co dělat, když se nemůžete zbavit skvrn na kobercích?

Proč jsou koberce tak populární, i když je nabídka druhů podlahových krytin větší a větší? Důvodů je hned několik: stále se vytváří nové druhy, designy i materiály koberců. Navíc jsou příjemné na dotek a hřejí od nohou. Mají ale i pár nedokonalostí. Jednou z nich je složité čištění. Nečistoty od jídla, pití nebo jen prach se dostanou až do samotné struktury vláken a jejich vyčištění je pak velmi složité. Máte také takový problém, že se na kobercích usazují skvrny, kterých se nemůžete zbavit? Co v takovém případě dělat?

Vyzkoušejte čističe a spolehněte se také na klasické „babské“ rady

Čištění koberců nebyla a nebude snadná činnost. I když v každé drogerii najdete různé roztoky, pěny, prášky nebo gely. Aplikace většiny přípravků je podobná – čistidlo se musí nanést na skvrnu a kartáčkem řádně zapracovat do struktury koberce, aby se dostalo i mezi vlákna do hloubky materiálu. Počítejte s tím, že vás budou hodně bolet ruce. Po aplikaci se nechá čistidlo působit určitou dobu a pak se odstraní. Skvrny by měly zmizet. Kromě chemických čistidel existují pro čištění koberců i další způsoby, pro které není třeba žádné speciální vybavení. O jaké způsoby se jedná, se můžete podívat ZDE.

Po odstranění skvrn se objeví další problém

Dalo vám hodně práce a starostí, abyste dokázali z koberce odstranit skvrny? Objevil se ale další problém? Vyčistila se vlákna, ale najednou je vidět rozdíl mezi čištěnými a nečištěnými částmi koberce. Vyčištěné části mohou doslova zářit novotou. Sice na nich není skvrna, ale zase je vidět velký rozdíl v odstínu barev čištěné a nečištěné části koberce. Proto je vždy lepší provádět strojové čištění koberců po celé ploše.

Na plošné čištění si pozvěte odborníky

Děsí vás představa, že byste museli celý koberec čistit tak složitě, jako jste čistili části se skvrnami? Raději přenecháte tyto práce specialistům. Ti využívají profesionální čistící techniku pro plošné čištění. Výsledek je dokonalý a pro vás bez práce. Jak pracují profesionálové v oboru, se můžete podívat na www.uklidplecity.cz.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.