Co dělat, když se nemůžete zbavit skvrn na kobercích?

Proč jsou koberce tak populární, i když je nabídka druhů podlahových krytin větší a větší? Důvodů je hned několik: stále se vytváří nové druhy, designy i materiály koberců. Navíc jsou příjemné na dotek a hřejí od nohou. Mají ale i pár nedokonalostí. Jednou z nich je složité čištění. Nečistoty od jídla, pití nebo jen prach se dostanou až do samotné struktury vláken a jejich vyčištění je pak velmi složité. Máte také takový problém, že se na kobercích usazují skvrny, kterých se nemůžete zbavit? Co v takovém případě dělat?

Vyzkoušejte čističe a spolehněte se také na klasické „babské“ rady

Čištění koberců nebyla a nebude snadná činnost. I když v každé drogerii najdete různé roztoky, pěny, prášky nebo gely. Aplikace většiny přípravků je podobná – čistidlo se musí nanést na skvrnu a kartáčkem řádně zapracovat do struktury koberce, aby se dostalo i mezi vlákna do hloubky materiálu. Počítejte s tím, že vás budou hodně bolet ruce. Po aplikaci se nechá čistidlo působit určitou dobu a pak se odstraní. Skvrny by měly zmizet. Kromě chemických čistidel existují pro čištění koberců i další způsoby, pro které není třeba žádné speciální vybavení. O jaké způsoby se jedná, se můžete podívat ZDE.

Po odstranění skvrn se objeví další problém

Dalo vám hodně práce a starostí, abyste dokázali z koberce odstranit skvrny? Objevil se ale další problém? Vyčistila se vlákna, ale najednou je vidět rozdíl mezi čištěnými a nečištěnými částmi koberce. Vyčištěné části mohou doslova zářit novotou. Sice na nich není skvrna, ale zase je vidět velký rozdíl v odstínu barev čištěné a nečištěné části koberce. Proto je vždy lepší provádět strojové čištění koberců po celé ploše.

Na plošné čištění si pozvěte odborníky

Děsí vás představa, že byste museli celý koberec čistit tak složitě, jako jste čistili části se skvrnami? Raději přenecháte tyto práce specialistům. Ti využívají profesionální čistící techniku pro plošné čištění. Výsledek je dokonalý a pro vás bez práce. Jak pracují profesionálové v oboru, se můžete podívat na www.uklidplecity.cz.

Publikováno: 31. 10. 2017

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam