Kombinovaná sauna může být i na vaší zahradě

Chcete si užívat saunování doma, kdykoli vás napadne? Rádi byste si pořídili vlastní saunu, ale ve svém domě pro ni nemáte vhodné místo, nebo ji doma nechcete? Pak pro vás bude skvělou volbou venkovní sauna.

Sauna na zahradě

Hned na začátku musíme přiznat, že výroba venkovní sauny je náročnější a složitější, než výroba sauny určené do interiéru. Tím pádem je venkovní sauna dražší. Na druhou stranu, umístěním sauny nebo saunového domku na vaši zahradu získáte spoustu neopakovatelných zážitků. Říká se, že saunování v přírodě vám přinese dvojnásobně pozitivní účinky. Sauna se stane perlou vaší udržované a opečovávané krásné zahrady. A neuberete si drahocenný prostor ve svém domě. Opravdická idylka pak nastane, když si do své venkovní sauny umístíte místo elektrických kamen klasické saunové topidlo na dřevo. Ano, s topením bude o něco více práce, ale máte-li možnost sehnat levně dřevo, užijete si teplo, které bude pocitově úplně jiné, než to od elektrického topidla.  

Finská sauna nebo infrasauna? A proč ne obojí?

Finská sauna se vytápí centrálním topidlem; elektrickým nebo, jak jsme napsali výše, na dřevo. Kamna ohřívají vzduch, většinou na teplotu kolem 60 až 120 °C. Než se sauna zahřeje, chvíli to trvá, většinou několik desítek minut. Vlhkost vzduchu je ve finské sauně velmi malá, lze ji zvýšit poléváním rozpálených saunových kamenů. V infrasauně se neohřívá vzduch, ale přímo lidské tělo – zdrojem tepla jsou infrazářiče, které produkují infrazáření. To proniká do lidské tkáně: buď pod kůži, nebo až do hloubky, kvalitní zářiče produkují typ záření, který se dostane až do hloubky 4 cm. Vše probíhá přirozeně, jako byste leželi na sluníčku. Díky infrazářičům Vitae je infrasauna připravená k použití již 1 vteřinu po zapnutí. Kombinovaná sauna spojuje oba světy – finskou saunu i infrasaunu. Taková sauna obsahuje jak saunová kamna, tak infrazářiče. Výhody takového řešení jsou zřejmé. Kombinují se možnosti finské sauny a léčivé paprsky infrasauny. Navíc, pokud doplníte saunová kamna výparníkem, máte doma v tu ránu parní saunu, kde lze vytvářet parní rázy, pro okamžité zvýšení vlhkosti uvnitř vaší kombinované sauny. Odborně se pak taková sauna nazývá bio sauna. Přijďte se podívat na spojení infrasauny a finské sauny do našeho wellness showroomu v Praze – Uhříněvsi. Přesvědčte se na vlastní oči a, budete-li chtít i na vlastní kůži, o všech výhodách kombinované sauny. Těšíme se na vaši návštěvu. www.wellness-vision.cz

Publikováno: 29. 12. 2018

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam