4 kroky k pohodovému stěhování

Stěhování nikdy není jednoduché. Zabalit svůj dosavadní život do krabic a v nezměněné podobě jej přemístit do zcela nového místa. Přesto to jde zvládnout v pohodě, a dokonce i s radostí. Jak na klidné stěhování?

Zajistěte si stěhování od profíků

Už v den, kdy se rozhodnete se přestěhovat, si začněte vytvářet seznam toho, co bude potřeba zajistit. Vyčleňte si samostatný notes, sešit, papír, appku, cokoliv. Stěhování v Praze si objednejte dostatečně dopředu. Vždy je lepší si zavolat dříve než později zjistit, že jsou termíny již plné. Stěhování zvládnete levou zadní, když vám s nábytkem pomůže profesionální firma. Nábytek bude v pořádku dovezen, navíc si nezničíme své osobní vozidlo. Vše je převezeno najednou.

Ukončete stávající smlouvy

Další krok bude ukončení nájemní smlouvy. Zajistěte si včas také výpověď smlouvy, kterou máte u dodavatele energií, pojištění a dalších služeb. Platíte za internet? Nebo musíte hradit svoz popelnic? Všechny tyto povinnosti včas odhlaste. Stávající smlouvy mají různou výpovědní lhůtu, proto si všechny smlouvy projděte včas.

Začněte třídit věci

Někdy se to na první pohled nezdá, ale doma máme více předmětů, než je potřeba. Proto začněte třídit co nejdříve. Oděvy, které již máte malé, nebo je nenosíte, prodejte nebo darujte. Podobně to udělejte i s nádobím a potřebami do domácnosti, které již nevyužijete. Můžete je přenechat na dobročinné účely, nebo je prostě prodat lidem, kteří je ještě ocení. Zbavte se všeho, co již nebudete potřebovat. Na nové adrese začněte s čistým štítem.

Jdeme na krabicovou párty

Krabice se stanou vaší denní rutinou. Jak jinak zabalit vše tak, aby to bylo přehledné a ucelené? Vše popisujte a třiďte podle místností, kam budou následně předměty umístěny. Šatní skříň můžete vytřídit podle sezóny, navíc se vám podaří oděvy díky vysavači a pytlům na oděvy smrsknout na minimum. Nádobí prokládejte novinami a zabalujte do bublinkové fólie. Konečně se blíží den D. Nemusíte být nervózní. Začali jste s předstihem, vše perfektně stíháte.

Publikováno: 29. 04. 2022

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam