Mobilní klimatizace: Pořídit si ji, nebo ne?

Řešíte problém s nadměrným přehříváním interiéru? Odpověď na otázku, jak domácnost efektivně ochladit na optimální teplotu zní: klimatizace. Montáž té nástěnné je ovšem finančně náročná a žádá si nezbytné stavební úpravy. Co s tím, když se nechcete pouštět do takové akce? Pořiďte si mobilní klimatizaci která nabízí několik zajímavých výhod, ale i negativ? Se všemi vás seznámíme v tomto článku.

Výhody mobilní klimatizace

Hlavní výhodu mobilní klimatizace jsme zmínili v úvodu. Zatímco nástěnné klimatizace vyžadují poměrně pracnou montáž, která se neobejde bez stavebních prav, přenosná klimoška nic takového nepotřebuje. Naopak je připravena k okamžitému použité. Dovezete si ji domů a během několika minut uvedete do provozu. Na konci sezóny ji přemístíte tam, kde vám nebude překážet. Tip: Zajímavé info na téma mobilních klimatizací najdete i zde. Našly by se i další výhody, proč si pořídit právě mobilní klimatizaci: velmi přesvědčivá může být nízká pořizovací cena. Oproti splitové klimatizaci je až několikanásobně nižší. Díky tomu si ji mohou pořídit i zákazníci, kteří si momentálně nemohou dovolit klasickou klimu.

A co nevýhody, jsou?

Zájemce o mobilní klimatizaci by měl zvážit, zda mu nebude vadit hlučnost. Kvalitní zařízení by sice během noci rušit neměla, ale i tak je vhodné porovnat parametry a vybrat si model s hlučností mezi 50-60 dB. Dobrou volbou jsou například mobilní klimatizace Sakura, Sinclair či Refredo. Vůbec nejtišší klimatizace na trhu je ovšem REMKO RKL 360. Zároveň musíte přijmout fakt, že mobilní klimatizace potřebuje odvod horkého vzduchu. Děje se tak hadicí, která se obvykle prostrčí oknem. Kvůli pootevřeného okna není efektivita chlazení tak vysoká, jako je tomu v případě klasické klimatizaci. Možným řešením je zhotovení ventilačního otvoru.

Kde mobilní klimu zakoupit?

Nechcete při výběru mobilní klimatizace šlápnout vedle? Vsaďte na bohaté zkušenosti a renomé společnosti EPROFI.CZ s.r.o., která v e-shopu klimatizace.zde.cz nabízí široké spektrum klimatizací známých značek. Firma také prodává mobilní topidla odvlhčovače a profi stavební míchačky a další sortiment.

Publikováno: 10. 07. 2021

Kategorie: Elektronika

Autor: Adam