LED žárovky vám ušetří tisíce korun za elektřinu. A nejen to

Když se nabízí možnost nemalé úspory, proč toho nevyužít? Navíc zmodernizujete svou domácnost, budete méně škodit životnímu prostředí a okusíte i další výhody. O čem bude řeč? No přece o LED osvětlení, které je v posledních době v kurzu. Stále více lidí již podlehlo „ledkové“ mánii a vyměnili staré žárovky za všestranně lepší alternativu. Pokud jste se tomuto kroku vyhýbali, máte možnost vše napravit. A my vám prozradíme, proč není na co čekat.

(Téměř) věčné světlo, které vám ušetří tisíce

Kde začít? Co třeba životností – LED žárovky mají svítivost 30 až 50 tisíc hodin, což je až 50 x více než běžné zdroje světla. Životnost nesnižuje ani časté zapínání, takže nebudete muset velmi dlouho řešit výměnu. Hlavním argumentem je ovšem úspora energie. Oproti běžným žárovkám ušetříte až 80 %, což skutečně není zanedbatelné číslo. V průběhu několika let se může výše finanční úspory vyšplhat až na několik desítek tisíc korun. Za zmínku však stojí i další výhody LED žárovky. Patří mezi ně přirozené světlo, které v interiéru navodí příjemnou atmosféru, mnohem vyšší odolnost konstrukce a v neposlední řadě také stylový design. Shrnuto a podtrženo, není jediný důvod nepřesedlat k „ledkám“.

Pozor na nekvalitní výrobky

Rozhodnete-li se pro výměnu stávajících zdrojů světla za LED osvětlení, buďte na pozoru. LED žárovky jsou rok od roku dostupnější, ale přesto nepodléhejte vábení podezřele levných „no name“ výrobků. Ty totiž nedosahují ani zdaleka takových výkonů, jaké uvádí výrobce a jejich životnost je výrazně kratší. Připlatíte-li si za kvalitu, určitě nebudete litovat.

Spočítejte si, kolik ušetříte

Zajímá vás, kolik lze výměnou klasických žárovek za úsporné LEDky ušetřit? Použijte online kalkulátor, který najdete na www.iqenergy.cz. V e-shopu si v případě zájmu můžete rovnou zakoupit vysoce kvalitní žárovky v širokém spektru standardních i méně standardních provedeních.

Publikováno: 06. 02. 2015

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: led žárovky | led žárovky úspora