Větší porce televizní zábavy? Pořiďte si satelit!

Jaké zábavě Češi holdují ve volném čase? Pokud je venku psí počasí, nedají dopustit na televizní přijímač. Divíte se, protože „tam přece nikdy nic pořádného nedávají“? V tom případě byste si měli pořídit satelitní přijímač. Bohatá nabídka programů zaujme opravdu každého! Před nástupem digitálního vysílání většina lidí „chytala“ všeho všudy čtyři programy. Ti šťastnější (tzn. bydlící v zahraničí) pak o dva až tři programy více, ovšem zahraniční relace. S přechodem na digitální signál se výběr kanálů značně rozšířil. A jak už to tak bývá, s jídlem roste chuť, co v souvislosti s televizním vysíláním znamená, že spoustě lidí přestal stačit set-top-box. Do centra pozornosti se dostaly i další varianty – kabelová televize, IP TV a satelit.

Jak satelitní vysílání funguje?

Princip satelitní televize je poměrně prostý. Přijímají signál z družic obíhajících kolem Země. K příjmu tohoto signálu slouží tzv. parabola (něco jako TV anténa) – tedy prvek, který je k vidění na střechách či oknech domů. Logicky platí, že větší paraboly přijímají signál lépe. Ten následně směřují do konvertoru. Některé paraboly dokonce zvládají příjem signálu z několika družic bez nutnosti natáčení. Pro přepínání analogového signálu na digitální slouží satelitní přepínače (DiSEqC). Nedílnou součástí setu je také přijímač - „krabice“, která se umisťuje k televizi.

Co díky satelitu získáte?

Výhoda satelitní televize je jasná. Získáte velmi bohatou nabídku programů, ke kterým byste se jinak nedostali. V praxi se může jednat až o stovky kanálů – a to jak zdarma (FTA – Free To Air), tak i placených. Za přístup k některým stanicím se hradí jednorázový poplatek. Českých FTA programů je momentálně pět – TV Óčko, TV Noe, Z1, Public TV a ČT24. A který satelitní komplet je ideální pro vaše účely? To vám rádi prozradí odborníci z KENEXU. Více na www.kenex.cz.

Publikováno: 14. 12. 2017

Kategorie: Elektronika

Autor: Adam

Tagy: satelitní přijímače | set top box | tv antény