Scancore - skandinávský komín, který vám ušetří spoustu nákladů

Komínový systém představuje nedílnou součást téměř každého objektu a jeho účelem je především odvod spalin (v některých případech může posloužit také jako jednoduché vzduchové čerpadlo). Výběru vhodného komínu bychom měli věnovat dostatek pozornosti – aby správně fungoval, byl účinný a nezanášel se, musí odpovídat typu kotle. Pokud si nejste jistí, který systém zvolit tak, vsaďte na Scancore – důmyslný komínový systém, který se již několik desítek let využívá především v severských zemích. V porovnání s běžnými typy komínu je nejen efektivnější, ale zároveň mnohem levnější.

Dánové to s komíny umí

Komíny dánské značky Scancore jsou unikátní ve všech směrech. Již samotná stavba se mnohem jednodušší a obejde se bez vložkování. Vyrábí se z pemzobetonu, tvarovky jsou velmi lehké a je jich zapotřebí mnohem méně než stavebních prvků potřebných ke stavbě jiných systémů. S nízkou hmotností jde ruku v ruce i snadná montáž a nižší náklady na přepravu. Právě proto může být konečná cena více než přijatelná.

Snadná, rychlá a levná je i samotná údržba, ke které slouží speciální směs Scancoat. Poté, co je směs mechanicky promíchána, se leje přímo do útrob komínu a postará se o kompletní vyčištění. Roli však nehraje jen snížení nákladů za renovaci, ale také celková šetrnost ke komínu.

Jak je to s výběrem komínu?

Scancore nabízí několik variant, ale všechny komínové systémy se vyrábí na míru pro konkrétní objekt. Prvním krokem je proto důkladné zaměření a poté, co je komín vyroben a dopraven na místo, může být namontován. Realizace probíhá podstatně rychleji než stavba běžného systému a součástí je i krycí deska. Komín Scancore je přizpůsoben pro kotle na uhlí, dřevo, dřevní štěpku, pelety a lehké topné oleje. Pokud vás možnost, jak ušetřit a zároveň se vyhnout komplikované stavbě komínového systému zaujala, přečtěte si o něm více na scancore.cz.

Publikováno: 23. 05. 2013

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam

Tagy: komín | komínové systémy | komíny