Skvělé tipy

Když chcete stín, musíte si ho zajistit

Letní počasí konečně dorazilo i k nám a kromě vysokých teplot s sebou nese i letní bouřky a hodně slunečních paprsků. Pro pohodlné posezení venku tak potřebujeme zastíněný prostor, kde se schováme před sluncem.

Na zahradě

U rodinných domů trávíme čas většinou na zahradě. Práce kolem domu je mnoho a pro odpočinek pak chceme mít komfort a stín. Je tak potřeba kryté venkovní posezení, kde se schováme před sluncem i deštěm, můžeme si tam sednout a nenechat se vyrušovat. Venkovní sezení také slouží jako místo pro grilování s rodinou i přáteli, návštěvy, odpolední kávu i večerní zábavu. Na výběr máme dvě varianty: markýzu nebo pergolu. Liší se od sebe především konstrukcí, kterou pergola má a markýza nikoli. Pevná konstrukce pergoly má výhodu v tom že může stát i samostatně uprostřed zahrady a nemusí nutně navazovat na dům, zatímco markýza se kotví přímo do fasády zdi domu a nemá žádnou konstrukci. Je možné ji kdykoli zatáhnout, pak je téměř neviditelná.

Na balkoně či lodžii

Některé byty v panelových domech mají k dispozici i balkon nebo lodžii, kde můžeme trávit čas na čerstvém vzduchu a přitom neopustit svůj byt. Často nám v tom ale brání právě horké počasí a prudké sluneční paprsky, které promění prostor balkonu na rozpálenou plochu, kde rozhodně nechceme strávit ani minutu. Vychutnat si kávu, přečíst knížku nebo pěstovat drobnou zeleninu či bylinky tak nepřichází v úvahu, protože na balkoně jednoduše nevydržíme. Stín pomůže získat balkonová markýza, která pohodlně a jednoduše zastíní lodžii nebo balkon. Ochrání nás před sluncem a budeme moci balkon využívat i v létě. Navíc můžeme markýzu kdykoli stáhnout, třeba v ranních hodinách nebo chladnějších dnech a opět ji roztáhnout, když budeme chtít stín.

Markýzy i pergoly nám umožní využívat prostor pro odpočinek i při letním dešti nebo tropických vedrech.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.