Když chcete stín, musíte si ho zajistit

Letní počasí konečně dorazilo i k nám a kromě vysokých teplot s sebou nese i letní bouřky a hodně slunečních paprsků. Pro pohodlné posezení venku tak potřebujeme zastíněný prostor, kde se schováme před sluncem.

Na zahradě

U rodinných domů trávíme čas většinou na zahradě. Práce kolem domu je mnoho a pro odpočinek pak chceme mít komfort a stín. Je tak potřeba kryté venkovní posezení, kde se schováme před sluncem i deštěm, můžeme si tam sednout a nenechat se vyrušovat. Venkovní sezení také slouží jako místo pro grilování s rodinou i přáteli, návštěvy, odpolední kávu i večerní zábavu. Na výběr máme dvě varianty: markýzu nebo pergolu. Liší se od sebe především konstrukcí, kterou pergola má a markýza nikoli. Pevná konstrukce pergoly má výhodu v tom že může stát i samostatně uprostřed zahrady a nemusí nutně navazovat na dům, zatímco markýza se kotví přímo do fasády zdi domu a nemá žádnou konstrukci. Je možné ji kdykoli zatáhnout, pak je téměř neviditelná.

Na balkoně či lodžii

Některé byty v panelových domech mají k dispozici i balkon nebo lodžii, kde můžeme trávit čas na čerstvém vzduchu a přitom neopustit svůj byt. Často nám v tom ale brání právě horké počasí a prudké sluneční paprsky, které promění prostor balkonu na rozpálenou plochu, kde rozhodně nechceme strávit ani minutu. Vychutnat si kávu, přečíst knížku nebo pěstovat drobnou zeleninu či bylinky tak nepřichází v úvahu, protože na balkoně jednoduše nevydržíme. Stín pomůže získat balkonová markýza, která pohodlně a jednoduše zastíní lodžii nebo balkon. Ochrání nás před sluncem a budeme moci balkon využívat i v létě. Navíc můžeme markýzu kdykoli stáhnout, třeba v ranních hodinách nebo chladnějších dnech a opět ji roztáhnout, když budeme chtít stín. Markýzy i pergoly nám umožní využívat prostor pro odpočinek i při letním dešti nebo tropických vedrech.

Publikováno: 04. 08. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam