Zahrada a rostliny

Nebaví vás kopání? Pomohou vám zemní vruty

Jaro je ideální období pro stavbu pergoly. Zahradní altánky jsou v létě nedocenitelné a zažijete v nich mnoho krásných chvil s vašimi přáteli či rodinou. Pokud máte kutilského ducha, můžete se pustit do stavby pergoly svépomocí, není to tak složité, jak to na první pohled vypadá. Pakliže si nejste úplně jistí, jak postupovat, poraďte se s někým, kdo již zkušenosti se stavbou pergoly má. Nejdůležitější ze všeho jsou pevné základy. V minulých letech byla stavba základů spojena s kopáním a betonováním přímo do země. Díky speciálnímu kování můžete přichytit základy pergoly přímo k podkladu a zaručit tak mnohem lepší stabilitu konstrukce.

Jak na základy pergoly

Chcete-li, aby vám pergolové vydržely co nejdéle? Přichyťte je k podladu pomocí kování nebo zatloukací trny. Záleží na tom, zda bude pergola umístěna betonovém či travnatém podkladu. Pro betonový povrch jsou ideální podlahové úchyty. Jedná se o velmi praktické řešení, kdy můžete velmi elegantně připevnit kotvy přímo na beton nebo dlažbu. Jaké jsou největší výhody kotev? Jednoznačně stejné diletační mezery na všech stranách pergoly a velmi pevný spoj. Pro měkké, ale tvrdé podklady je ideální zemní vrut a na travnatou plochu využijete kování typu H. To odolá nejen větru, ale také mechanickému tlaku a zajistí pergole skvělou stabilitu.

Stavíte plot?

Chystáte-li se na stavbu nového plotu a děsíte se, že budete muset kopat hluboké díry pro zabetonování jednotlivých sloupků, budete mít z následujícího zjištění radost. I plot lze přichytit k podkladu pomocí vrutů a kování, tedy v závislosti na podkladu. Jedná se o velmi praktický způsob, jak docílit vysoké stability s minimálním pracovním nasazením. A o to nám kutilům přeci jde, nebo ne? Sháníte-li zemní vruty, zahradní nábytek či zahradní domy a další užitečné věci, najdete je na vladeko.cz.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.