Nebaví vás kopání? Pomohou vám zemní vruty

Jaro je ideální období pro stavbu pergoly. Zahradní altánky jsou v létě nedocenitelné a zažijete v nich mnoho krásných chvil s vašimi přáteli či rodinou. Pokud máte kutilského ducha, můžete se pustit do stavby pergoly svépomocí, není to tak složité, jak to na první pohled vypadá. Pakliže si nejste úplně jistí, jak postupovat, poraďte se s někým, kdo již zkušenosti se stavbou pergoly má. Nejdůležitější ze všeho jsou pevné základy. V minulých letech byla stavba základů spojena s kopáním a betonováním přímo do země. Díky speciálnímu kování můžete přichytit základy pergoly přímo k podkladu a zaručit tak mnohem lepší stabilitu konstrukce.

Jak na základy pergoly

Chcete-li, aby vám pergolové vydržely co nejdéle? Přichyťte je k podladu pomocí kování nebo zatloukací trny. Záleží na tom, zda bude pergola umístěna betonovém či travnatém podkladu. Pro betonový povrch jsou ideální podlahové úchyty. Jedná se o velmi praktické řešení, kdy můžete velmi elegantně připevnit kotvy přímo na beton nebo dlažbu. Jaké jsou největší výhody kotev? Jednoznačně stejné diletační mezery na všech stranách pergoly a velmi pevný spoj. Pro měkké, ale tvrdé podklady je ideální zemní vrut a na travnatou plochu využijete kování typu H. To odolá nejen větru, ale také mechanickému tlaku a zajistí pergole skvělou stabilitu.

Stavíte plot?

Chystáte-li se na stavbu nového plotu a děsíte se, že budete muset kopat hluboké díry pro zabetonování jednotlivých sloupků, budete mít z následujícího zjištění radost. I plot lze přichytit k podkladu pomocí vrutů a kování, tedy v závislosti na podkladu. Jedná se o velmi praktický způsob, jak docílit vysoké stability s minimálním pracovním nasazením. A o to nám kutilům přeci jde, nebo ne? Sháníte-li zemní vruty, zahradní nábytek či zahradní domy a další užitečné věci, najdete je na vladeko.cz.

Publikováno: 16. 03. 2012

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam

Tagy: pergola | plot | stavba pergoly | stavba plotu | vladeko.cz | základy pergoly | zemní vrut | zemní vruty