Uncategorized

Vyberte správnou velikost párty stanu

Neexistuje žádný lehký způsob, jak odpovědět na tuto otázku. Ve skutečnosti, protože jsou vaše požadavky na prostor velice blízce spojené s vaší individuální situací, není možné přesně vypočítat, jak velký by váš stan na párty měl být.

Zahradní stan nekupujete pouze na jednu příležitost – jednou v něm budete slavit svatbu, pak narozeniny a další příležitosti, které se budou lišit jak zaměřením, tak také počtem osob.

A od toho se také odvíjí velké množství zahradních párty stanů: plátěné párty stany, malé stany s kupolí, velké stany s klasickou stříškou, zahradní skládací altány a podobně.

OBECNÁ DOPORUČENÍ OHLEDNĚ VELIKOSTI PÁRTY STANU

Při rozhodování o velikosti páry stanu vás také může omezit skutečnost, jak moc prostoru máte k dispozici. Někdy nemáte jinou možnost, než pořádat párty na své zahradě, takže se budete muset přizpůsobit její velikosti.

Pokud nebudete potřebovat nějak extra moc nábytku, nechte 2-4 m2 na jednu osobu.

Pokud ale vaše párty volá po více komplikovaném zastavění, zde je krátký průvodce, jak na to:

Auditorium (židle vedle sebe v řadě) – pokud hostujete událost, na které se bude pronášet řeč nebo existuje jiný důvod, aby byli židle vedle sebe v řadě (např. představení, předvádění zboží), je dobré počítat s prostorem 2-3 m2 na jednu osobu.

Mějte na paměti:

Pokud zvolíte objemnější židle nebo máte hosty, kteří potřebují více prostoru k manévrování, budete potřebovat více místa.

Události s jídlem – pokud plánujete, že na své akci budete podávat jídlo, velikost stanu se bude odvíjet od velikosti a množství stolů, které si vyberete. Svou roli bude hrát samozřejmě i počet lidí (od kterého vypočítáte množství stolů).

Obvykle se doporučuje vymezit 4 m2 na osobu při využití kulatých stolů a 3 m2 na osobu při použití čtvercových nebo obdélníkových stolů.

Je také důležité vzít v úvahu typ služby, kterou plánujete použít na servírování jídla. Jídlo formou bufetu bude vyžadovat další prostor pro postraní stoly, na kterých bude vystaveno jídlo.

A co cateringová společnost?

Pokud budete mít společnost, která vám bude jídlo servírovat každému hostu zvlášť – i ta potřebuje dostatek prostoru na přípravu.

Další nábytek – mezi tento další nábytek počítáme například taneční plochu, bar nebo další prostory.
Co z toho plyne?

Nezapomeňte započítat rozlohu těchto položek do svého výpočtu ohledně toho, kolik místa budete potřebovat.

Bistro, DJ a skupiny – všechny tyto položky mohou přijít s notnou dávkou svého zařízení. Pokud si pronajímáte jednu z těchto služeb, musíte si být jisti, kolik prostoru budou potřebovat.

Ptejte se:

Každého poskytovatele se ptejte předem, kolik prostoru bude potřebovat.

VELIKOST TANEČNÍHO PARKETU

Základním pravidlem, které je potřeba mít na paměti při stanovení velikosti tanečního parketu, je, že obvykle asi 50 % vašich hostů bude v určitý okamžik tancovat. Vy sami byste měli své hosty znát natolik dobře, abyste byli schopni odhadnout, jestli jsou ten typ, který protančí celou noc, nebo naopak radši konverzují u stolu.

Zde je návrh výpočtu velikosti tanečního parketu:

  • Parket o velikosti 16 m2 by měl vystačit na 36 tančících osob.
  • Parket o velikosti 20 m2 vystačí na 48 osob.
  • A na parket o velikosti 29 m2 se vejde 64 osob.

Co z toho plyne?

Pokud máte oslavu, na kterou jste pozvali cca 70 osob, budete potřebovat parket o velikosti 16 m2, protože se počítá s tím, že vždy tančí jen polovina hostů. Pokud ale máte se svými hosty jinou zkušenost, je potřeba ji do výpočtu zahrnout.

JAKÝ STYL UBRUSŮ MÁM ZVOLIT?

Ubrusy mají velkou moc – dokážou ovlivnit vzhled celé vaší místnosti. Proto je třeba zvolit takový styl ubrusů, který bude podporovat téma a zaměření vaší párty. Formální oslavy, jako jsou například svatby, si žádají ubrusy, které jsou dlouhé – pokud možno až na zem. Neformální oslavy se obejdou klidně i bez ubrusu, vhodné jsou ale ubrusy jednoduché s délkou k břichu sedící osoby.

ZÁVĚREM

Velikost prostoru je velmi důležitá k tomu, abyste se ve svém párty stanu necítili stísněně. Čím větší prostor, tím příjemnější také bude teplota uvnitř stanu. Při zvažování velikosti párty stanu nezapomeňte na žádný z komponentů, které bude třeba dovnitř stanu umístit. Každý detail se počítá, takže plánujte opravdu pečlivě.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.