Vyberte správnou velikost párty stanu

Neexistuje žádný lehký způsob, jak odpovědět na tuto otázku. Ve skutečnosti, protože jsou vaše požadavky na prostor velice blízce spojené s vaší individuální situací, není možné přesně vypočítat, jak velký by váš stan na párty měl být. Zahradní stan nekupujete pouze na jednu příležitost – jednou v něm budete slavit svatbu, pak narozeniny a další příležitosti, které se budou lišit jak zaměřením, tak také počtem osob. A od toho se také odvíjí velké množství zahradních párty stanů: plátěné párty stany, malé stany s kupolí, velké stany s klasickou stříškou, zahradní skládací altány a podobně.

OBECNÁ DOPORUČENÍ OHLEDNĚ VELIKOSTI PÁRTY STANU

Při rozhodování o velikosti páry stanu vás také může omezit skutečnost, jak moc prostoru máte k dispozici. Někdy nemáte jinou možnost, než pořádat párty na své zahradě, takže se budete muset přizpůsobit její velikosti. Pokud nebudete potřebovat nějak extra moc nábytku, nechte 2-4 m2 na jednu osobu. Pokud ale vaše párty volá po více komplikovaném zastavění, zde je krátký průvodce, jak na to: Auditorium (židle vedle sebe v řadě) – pokud hostujete událost, na které se bude pronášet řeč nebo existuje jiný důvod, aby byli židle vedle sebe v řadě (např. představení, předvádění zboží), je dobré počítat s prostorem 2-3 m2 na jednu osobu. Mějte na paměti: Pokud zvolíte objemnější židle nebo máte hosty, kteří potřebují více prostoru k manévrování, budete potřebovat více místa. Události s jídlem – pokud plánujete, že na své akci budete podávat jídlo, velikost stanu se bude odvíjet od velikosti a množství stolů, které si vyberete. Svou roli bude hrát samozřejmě i počet lidí (od kterého vypočítáte množství stolů). Obvykle se doporučuje vymezit 4 m2 na osobu při využití kulatých stolů a 3 m2 na osobu při použití čtvercových nebo obdélníkových stolů. Je také důležité vzít v úvahu typ služby, kterou plánujete použít na servírování jídla. Jídlo formou bufetu bude vyžadovat další prostor pro postraní stoly, na kterých bude vystaveno jídlo. A co cateringová společnost? Pokud budete mít společnost, která vám bude jídlo servírovat každému hostu zvlášť – i ta potřebuje dostatek prostoru na přípravu. Další nábytek – mezi tento další nábytek počítáme například taneční plochu, bar nebo další prostory. Co z toho plyne? Nezapomeňte započítat rozlohu těchto položek do svého výpočtu ohledně toho, kolik místa budete potřebovat. Bistro, DJ a skupiny – všechny tyto položky mohou přijít s notnou dávkou svého zařízení. Pokud si pronajímáte jednu z těchto služeb, musíte si být jisti, kolik prostoru budou potřebovat. Ptejte se: Každého poskytovatele se ptejte předem, kolik prostoru bude potřebovat.

VELIKOST TANEČNÍHO PARKETU

Základním pravidlem, které je potřeba mít na paměti při stanovení velikosti tanečního parketu, je, že obvykle asi 50 % vašich hostů bude v určitý okamžik tancovat. Vy sami byste měli své hosty znát natolik dobře, abyste byli schopni odhadnout, jestli jsou ten typ, který protančí celou noc, nebo naopak radši konverzují u stolu. Zde je návrh výpočtu velikosti tanečního parketu:
  • Parket o velikosti 16 m2 by měl vystačit na 36 tančících osob.
  • Parket o velikosti 20 m2 vystačí na 48 osob.
  • A na parket o velikosti 29 m2 se vejde 64 osob.
Co z toho plyne? Pokud máte oslavu, na kterou jste pozvali cca 70 osob, budete potřebovat parket o velikosti 16 m2, protože se počítá s tím, že vždy tančí jen polovina hostů. Pokud ale máte se svými hosty jinou zkušenost, je potřeba ji do výpočtu zahrnout.

JAKÝ STYL UBRUSŮ MÁM ZVOLIT?

Ubrusy mají velkou moc – dokážou ovlivnit vzhled celé vaší místnosti. Proto je třeba zvolit takový styl ubrusů, který bude podporovat téma a zaměření vaší párty. Formální oslavy, jako jsou například svatby, si žádají ubrusy, které jsou dlouhé – pokud možno až na zem. Neformální oslavy se obejdou klidně i bez ubrusu, vhodné jsou ale ubrusy jednoduché s délkou k břichu sedící osoby.

ZÁVĚREM

Velikost prostoru je velmi důležitá k tomu, abyste se ve svém párty stanu necítili stísněně. Čím větší prostor, tím příjemnější také bude teplota uvnitř stanu. Při zvažování velikosti párty stanu nezapomeňte na žádný z komponentů, které bude třeba dovnitř stanu umístit. Každý detail se počítá, takže plánujte opravdu pečlivě.

Publikováno: 20. 02. 2017

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: jak velký party stan | jaká velikost party stanu