Kamenný koberec - unikátní povrch, který se hodí do interiéru i exteriéru

Přírodní materiály jsou neskutečně trendy a dokáží navodit velmi příjemnou atmosféru. Pokud potřebujete kvalitní a originální povrch na terasu, balkon, kolem bazénu, ale také do interiéru, vsaďte na kamenný koberec. Ještě jste se s ním nesetkali a netušíte, co si pod ním představit? Garantujeme vám, že se do něj zamilujete na první pohled!

Co je to kamenný koberec?

Kamenný koberec je moderní stavební materiál, který se využívá v exteriérech i interiérech. A to nejen na podlahy, ale také stěny, stropy, schody, příjezdové cesty apod. Vyrábí se ze směsi přírodních kamínku o různé zrnitosti (od drobných kamínku frakce 2-4 mm až po větší kamínky frakce 8-16 mm). Kamínky se prodávají v baleních (obvykle 25 kg plastové pytle) a poté, co se smíchají s pryskyřicí (slouží jako pojivo), se pomocí hladítka rozprostřou po podkladu. Výsledkem je unikátní bezspárý povrch, který nahradí interiérovou nebo exteriérovou dlažbu.

Poznejte výhody kamenné dlažby na vlastní kůži

Kamínkový koberec má oproti ostatním materiálů spoustu zajímavých výhod. Kromě toho, že je vysoce estetický a mnohem zajímavější než běžné typy povrchů, se velmi snadno udržuje a v exteriéru vám pomůže vyřešit potíže s odlupující se dlažbou. Navíc neklouže, zazamrzá a netvoří se na něm kaluže. pulizie casa con aspirapolvere Rozhodnete-li se pro umístění do interiéru, budete z kamenného koberce nadšení. Je vhodný do domácností, ve kterých se pohybují alergici, protože struktura udržuje prach na zemi a nedochází k jeho víření. Vy ho pak snadno vyluxujete. Kamenitý povrch oceníte také v kombinaci s podlahovým topením. Teplo prochází stěrkou mnohem rychleji než u plovoucí podlahy nebo dlažby a nebudete muset dlouho čekat, než se vyhřeje. Dalším pádným argumentem, který by vás mohl přesvědčit, je bezpečnostní faktor. Riziko uklouznutí je velmi nízké, což přijde vhod především v domácnostech, kde se pohybují děti, zvířecí mazlíčci nebo osoby se zdravotním postižením.

TopStone – jediný originální povrch s certifikací

K předním českým tvůrcům kamenných podlah patří společnost TopStone, která se vývojem zabývá již od roku 1996. TopStone je jediný originální povrch ze směsi přírodních kamínků a jako pojivo se používá speciální certifikovaná pryskyřice. Je zdravotně nezávadná a má vynikající pevnostní parametry. kamínkový koberec

Kdy pokládat venkovní kamenný koberec a jak ho udržovat?

TopStone nabízí řešení pro interiér i exteriér. Venkovní pokládku je doporučeno provádět za pěkného počasí, kdy venkovní teplota neklesne pod 10°C (limitní teplota je 5°C). Údržba venkovních ploch je nenáročná a v zimě stačí odklidit sníh hrablem. Po zimě stačí, když kamennou dlažbu omyjete hadicí nebo tlakovou vodou.

Oceníte ho i v koupelně

Kamenný koberec je velmi odolná a zdravotně nezávadná podlahová krytina, která najde uplatnění všude. Vzhledem k výše zmíněné bezpečnosti (povrch není kluzký) ho využijete také v koupelně nebo ve sprchovém koutu. Chůze naboso je velmi příjemná a vy si svou každodenní hygienu užijete plnými doušky. Vlhkost materiálu nevadí a životnost je takřka neomezená. Contemporary Bathroom

Proč si pořídit kamenný koberec TopStone?

Český výrobce nabízí široké spektrum povrchů, které se liší designem i specifickými vlastnostmi. Doporučí vám optimální řešení pro konkrétní interiér/exteriér. Ale to není vše. TopStone nepoužívá nonylfenol – látku s toxickými účinky, kterou spousta ostatních výrobců stále používá. Tato látka je nebezpečná, protože se může dostat do podzemních vod a ohrozit vodní organismy. V Německu je výroba této látky již jedenáct let zakázaná. Pokud vás kamenné koberce zaujaly, přečtěte si o nich další zajímaví informace přímo na webových stránkách společnosti TopStone.

Publikováno: 27. 10. 2014

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam