Finance

Jak chránit úspory před inflací? Část investujte do zlata

Část peněz „pod matraci“, něco nechat zahálet na účtu a zbytek rozumně investovat. Způsobů, jakými Češi ukládají naspořené finanční prostředky, je poměrně dost. Někteří jsou dokonce tak vynalézaví, že peníze odkládají na místa, kde by je zřejmě opravdu nikdo nehledal. Třeba do mrazáku nebo septiku. My jsme se zaměřili na investici do zlata, protože právě ta může finance ochránit před inflací.

Opravu je zlato uchovatelem hodnoty?

Představte si, že odložíte deset tisíc korun „bokem“. Za deset, patnáct let si za ně koupíte mnohem méně než nyní. Peníze ztrácí hodnotu a je jen na vás, zda zajistíte, aby vaše úspory reálně neklesaly. Zlato slouží jako uchovatel hodnot již tisíce let. Jeho cena průběžně roste, a přestože se čas od času dostává do fáze poklesu, z dlouhodobého hlediska je na tom velmi dobře.

Čas na nákup je právě teď

Od roku 2013 se zlato drželo v cenovém kanálu, ze kterého se vymanilo v roce 2019, kdy došlo k proražení rezistence kolem hodnoty 1300 USD za unci. Silný býčí trend potvrdilo proražení rezistence na hodnotě 1800 USD a je otázkou času, kdy dojde k vytvoření dalšího vyššího dna. Analýzy momentálně nasvědčují tomu, že zlato poroste i nadále.

Velmi dobrá likvidita

Některé výhodné investice skýtají značnou nevýhodu – jejich likvidita, tedy schopnost přeměny na peněžní prostředky, je nedostatečná. Zlato do této kategorie nepatří. Investiční zlaté slitky i mince lez poměrně snadno směnit zpět za peníze.

Nabídka se omezuje

Kvůli krachu některých těžebních společností je nabídka zlata menší než v minulosti. Očekává se, že se v budoucnu situace nezlepší. Zájem o drahé kovy bude stoupat a jich ceny proto významně porostou.

S investováním do zlata můžete začít třeba hned. Zamiřte do e-shopu, který provozuje Pražská mincovna a.s., případně se na zlaté slitky a mince zajeďte podívat osobně do kamenné prodejny v Obecním domě v Praze.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.