Cesta k nejvýhodnější hypotéce vede přes zkušeného makléře

Chcete se přestěhovat do vlastního bydlení a přemýšlíte nad tím, kde na něj vezmete peníze? Nemáte-li dostatečně vysoký příjem, díky kterému byste na byt či dům dokázali ušetřit během několika let, nezbude vám, než se poohlédnout po možnosti financování. Není to však důvod k panice – podle finančních expertu je půjčka na bydlení jednou z mála půjček, které se skutečně vyplatí. Samozřejmě za předpokladu, že sáhnete po hypotéčním úvěru a nikoliv po nebankovní půjčce od neznámého věřitele. Vašim cílem by však neměla být pouze „nějaká“ hypotéka. Měli byste si vybrat tu nejvýhodnější! Na nabídky hypotéčních úvěrů dnes narazíte doslova na každém rohu. Hypotéku vyřídíte téměř v každé bance a budete-li pozorní, jistě si všimnete, že se jednotlivé produkty liší nejen úročením, ale také výší poplatků. Nenechte se zmást – jsou to právě zmíněné poplatky, na základě kterých může být celková splatná částka vyšší než v případě hypotéky s výhodnější úrokovou sazbou. Takže ještě jednou polopatě – úroková sazba je pouze jedním z několika parametrů, které byste měli při výběru hypotéky zohlednit. Vyřizování hypotéčního úvěru není složité, nicméně pro někoho, kdo se ve finančním oboru nevyzná, je nejjednodušší povolat na pomoc hypotéčního makléře. A ti, kteří se na hypotéčním trhu pohybují jako ryby ve vodě, po pomocné ruce od profesionála sáhnou také. Důvod?

Co pro vás udělá hypotéční makléř?

Hypotéční makléři za vás vyřídí veškeré administrativní záležitosti a co je nejdůležitější, pomohou vám s výběrem hypotéky. Na tu navíc dostanete slevu, kterou byste u banky jakožto solitér nevyjednali. Makléři s bankovními ústavy úzce spolupracují a získávají za nové klienty provize. Kvalitní makléř proto pracuje zcela zdarma a zaplatí mu až banka. A co se týče zmíněné slevy, tu dostanete díky většímu objemu klientů, které makléř pro banku získá.

Hypotéku již využíváte? Refinancujte ji a ušetříte!

Služby makléře můžete využít i v případě, že již hypotéku využíváte. Specialista vám doporučí vhodné refinancování hypotéky a ušetříte desítky, ale i stovky tisíc korun (v závislosti na výši úvěrového rámce). Vzhledem k poklesu úrokových sazeb v posledních letech by měli o refinancování hypotéky uvažovat především lidé, kteří si sjednali úvěr v průběhu minulé dekády. Článek vznikl ve spolupráci s renomovaným hypotéčním specialistou – společností FINICO s.r.o., která nabízí hypotéční poradenství pro Pardubický a Královéhradecký kraj. Máte-li spadeno na nejvýhodnější hypotéku nebo její refinancování, neváhejte se na FINICO obrátit. Potřebné informace najdete na www.unihypoteka.cz. Služby jsou zcela zdarma!

Publikováno: 29. 01. 2014

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: hypotéční makléři | hypotéky | makléři | nejvýhodnější hypotéka