Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí. Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvést výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky. Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů. Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Zlato jako tradiční investice v novém světle

V posledních týdnech se zlato blyští na vrcholu žebříčku nejvýnosnějších investic. Jeho cena láme rekordy a analytici předpovídají další růst. Není divu, že se investoři hrnou k tomuto drahému kovu, který v dobách nejistoty a volatility trhu slouží jako bezpečný přístav.

Zlato má v historii investic nezpochybnitelnou pozici. Po staletí slouží jako uchovatel hodnoty a ochrana před inflací. V dobách ekonomických otřesů a geopolitické nestability se stává vyhledávaným aktivem, které chrání majetek investorů.

Jak investovat do zlata?

Pro ty, kteří se chtějí vydat cestou investování do zlata, existuje několik možností. Nejoblíbenější a nejkonzervativnější formou je nákup fyzického zlata v podobě slitků nebo mincí. V České republice se sice zlato ve formě cihel a slitků nevyrábí, ale nabídka na trhu je široká. Prodejci nabízí slitky od renomovaných švýcarských rafinérií, avšak ceny se u jednotlivých prodejců mohou lišit. Je proto důležité pečlivě porovnat nabídky a vybrat si spolehlivého prodejce s dobrou pověstí.

Na co si dát pozor?

Důležité je zdůraznit, že konzervativní investicí do zlata je pouze jeho fyzický nákup. Investoři by se měli vyhýbat všem formám virtuálního zlata, jako je například spoření do zlata nebo nákup akcií zlatých dolů. Tyto produkty neskýtají stejnou míru ochrany a stability jako fyzické zlato a jejich hodnota se může odvíjet od faktorů, které s cenou zlata přímo nesouvisí.

Investice do zlata přináší jistotu a stabilitu v nejistých časech. Pokud uvažujete o diverzifikaci svého investičního portfolia a hledáte aktivum, které ochrání vaši hodnotu, zlato je rozhodně hodné zvážení. Pamatujte však, že i u zlata platí, že je důležité investovat s rozvahou a vybírat si pouze prověřené produkty a spolehlivé prodejce.

Zlato tak i nadále hraje důležitou roli v investičním světě a jeho atraktivita v nejbližší době pravděpodobně ještě vzroste.

Publikováno: 28. 04. 2024

Kategorie: Finance

Autor: Adam