3 tipy pro útulnější ložnici

Ačkoliv v ní trávíme spoustu času – průměrně dokonce třetinu dne, zpravidla ji nevěnujeme tolik pozornosti jako jiným místnostem. A je to škoda, protože prostředí ložnice ovlivňuje náš život více, než si připouštíme. Je místem, kde se ráno probouzíme a večer usínáme – to jsou dostatečné důvody, proč si ložnici zútulnit. V tomto článku najdete praktické tipy na základní opatření. Perfektního výsledku lze dosáhnout i bez nutnosti náročné rekonstrukce.

Vhodně zvolené barevné kombinace

Alfou a omegou příjemného usínání je přítomnost vhodně zvolených barev. Ale které to jsou? Podle východní filosofie Feng Shui jsou ideální tlumené a tmavší tóny. Tmavé barvy (modrá, černá) evokují pocit klidu. Samozřejmě platí, že nic se nemá přehánět – přemíra tmavých barev je v konečném důsledku kontraproduktivní. Mladší generace může celek oživit a odlehčit doplňky v oranžové, červené či růžové barvě.

Nepřehánějte to s nábytkem

Ložnice by měla zůstat vzdušná, a proto se snažte ji nepřeplnit nábytkem. Středobodem interiéru je postel. V jejím případě se nevyplácí šetřit – pořiďte si takovou, která bude pevná, stabilní a nevrzající. Dobrou volbou je masiv. Ale jaký nábytek by v ložnici ještě neměl chybět? Nové šatní skříně promění charakter interiéru k nepoznání. Vestavěná varianta je praktická, elegantní a ušetří vám spoustu místa. A co ocení každá žena, která potřebuje místo, kde se může každodenně oddávat péči o svůj zevnějšek? Toaletní stolek! Pořízením tohoto kousku nejenže zvednete estetickou úroveň ložnice, ale navíc vyřešíte fronty před koupelnou.

Roztomilé detaily

Dopřáli jste ložnici správné barvy a stylový nábytek, ale stále máte pocit, že ji něco chybí? Možná jste jen podcenili sílu doplňků a dekorací. Může se jednat o vkusné samolepky na stěnu, vícedílný obraz, rostliny i jiné drobnosti – záleží čistě na vašem vkusu. Překvapí vás, jak díky zdánlivě nepodstatným detailům místnost ožije.

Publikováno: 21. 02. 2018

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: jak vylepšit ložnici