Ložnice

3 tipy pro útulnější ložnici

Ačkoliv v ní trávíme spoustu času – průměrně dokonce třetinu dne, zpravidla ji nevěnujeme tolik pozornosti jako jiným místnostem. A je to škoda, protože prostředí ložnice ovlivňuje náš život více, než si připouštíme. Je místem, kde se ráno probouzíme a večer usínáme – to jsou dostatečné důvody, proč si ložnici zútulnit. V tomto článku najdete praktické tipy na základní opatření. Perfektního výsledku lze dosáhnout i bez nutnosti náročné rekonstrukce.

Vhodně zvolené barevné kombinace

Alfou a omegou příjemného usínání je přítomnost vhodně zvolených barev. Ale které to jsou? Podle východní filosofie Feng Shui jsou ideální tlumené a tmavší tóny. Tmavé barvy (modrá, černá) evokují pocit klidu. Samozřejmě platí, že nic se nemá přehánět – přemíra tmavých barev je v konečném důsledku kontraproduktivní. Mladší generace může celek oživit a odlehčit doplňky v oranžové, červené či růžové barvě.

Nepřehánějte to s nábytkem

Ložnice by měla zůstat vzdušná, a proto se snažte ji nepřeplnit nábytkem. Středobodem interiéru je postel. V jejím případě se nevyplácí šetřit – pořiďte si takovou, která bude pevná, stabilní a nevrzající. Dobrou volbou je masiv.

Ale jaký nábytek by v ložnici ještě neměl chybět? Nové šatní skříně promění charakter interiéru k nepoznání. Vestavěná varianta je praktická, elegantní a ušetří vám spoustu místa.

A co ocení každá žena, která potřebuje místo, kde se může každodenně oddávat péči o svůj zevnějšek? Toaletní stolek! Pořízením tohoto kousku nejenže zvednete estetickou úroveň ložnice, ale navíc vyřešíte fronty před koupelnou.

Roztomilé detaily

Dopřáli jste ložnici správné barvy a stylový nábytek, ale stále máte pocit, že ji něco chybí? Možná jste jen podcenili sílu doplňků a dekorací. Může se jednat o vkusné samolepky na stěnu, vícedílný obraz, rostliny i jiné drobnosti – záleží čistě na vašem vkusu. Překvapí vás, jak díky zdánlivě nepodstatným detailům místnost ožije.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.