Jaký kafe je nejlepší? Čerstvě upražený!

Bez ranního šálku kávy se neobejde spousta z nás. A nejenom toho ranního. Italové, kteří se řadí mezi nejvyhlášenější znalce kávy, jich v průměru vypijí pět. Nejraději přitom nepijí, jak se mnozí domnívají, espresso, nýbrž ristretto. To se espressu v mnohém podobá. Připravuje se tedy ze stejného množství kávy. Odlišná je jen doba, po kterou káva protéká kávovarem.

Cappuccino, nebo café latté?

To my si s oblibou dáváme cappuccino, což je kombinace espressa a napěněného mléka, a café latté, tedy slabší kávu s mlékem. V létě ale bývá favoritem legendární frappé přezdívané fenomén mezi ledovými kávami. Ve slunném Řecku, odkud tento kávový nápoj pochází, jej připravují v plastovém šejkru, a chuťově je prostě neodolatelný.

Vydejte de do pražírny

O chuť u kávy jde především. Proto si do kávy přidáváme různé pochutiny, jako jsou šlehačka, různé sirupy, polevy, zmrzlina a alkohol. Existuje ale i jiná možnost. Místo v supermarketu nakupovat v pražírně. Zde seženete nejenom kávu kvalitní, tedy výběrovou Arabiku, ale také čerstvě upraženou. A ta, jak je známo, chutná ze všeho nejlépe.

Výběrová a čerstvě pražená

Dobrou zprávou je, že do takovéto pražírny ani nemusíte osobně. I čerstvě upražená káva je už k sehnání na e-shopu. Například na kavamonro.cz je k dostání káva doslova z celého světa. Australská, ekvádorská, zambijská i vietnamská. A ze spousty dalších míst a světových plantáží. Ve všech případech se jedná o čerstvě praženou stoprocentní výběrovou Arabiku.

Darujte kávu

A tu teď máte možnost darovat. Pod pojmem dárkový poukaz káva rozumíme speciální dárkový poukaz ve výši 500, 1000 či 1500 Kč na čerstvě praženou kávu. Pro milovníka kávy to je skvělý dárek. Nebo mu můžete kávu rovnou předplatit. Předplatné káva je pak jistotou, že mu jeho oblíbený nápoj nikdy nedojde. Zkrátka mu v pravidelných intervalech dorazí přímo na stůl.

Publikováno: 24. 11. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam