Skvělé tipy

Jaký kafe je nejlepší? Čerstvě upražený!

Bez ranního šálku kávy se neobejde spousta z nás. A nejenom toho ranního. Italové, kteří se řadí mezi nejvyhlášenější znalce kávy, jich v průměru vypijí pět.

Nejraději přitom nepijí, jak se mnozí domnívají, espresso, nýbrž ristretto. To se espressu v mnohém podobá. Připravuje se tedy ze stejného množství kávy. Odlišná je jen doba, po kterou káva protéká kávovarem.

Cappuccino, nebo café latté?

To my si s oblibou dáváme cappuccino, což je kombinace espressa a napěněného mléka, a café latté, tedy slabší kávu s mlékem. V létě ale bývá favoritem legendární frappé přezdívané fenomén mezi ledovými kávami. Ve slunném Řecku, odkud tento kávový nápoj pochází, jej připravují v plastovém šejkru, a chuťově je prostě neodolatelný.

Vydejte de do pražírny

O chuť u kávy jde především. Proto si do kávy přidáváme různé pochutiny, jako jsou šlehačka, různé sirupy, polevy, zmrzlina a alkohol. Existuje ale i jiná možnost. Místo v supermarketu nakupovat v pražírně. Zde seženete nejenom kávu kvalitní, tedy výběrovou Arabiku, ale také čerstvě upraženou. A ta, jak je známo, chutná ze všeho nejlépe.

Výběrová a čerstvě pražená

Dobrou zprávou je, že do takovéto pražírny ani nemusíte osobně. I čerstvě upražená káva je už k sehnání na e-shopu. Například na kavamonro.cz je k dostání káva doslova z celého světa. Australská, ekvádorská, zambijská i vietnamská. A ze spousty dalších míst a světových plantáží. Ve všech případech se jedná o čerstvě praženou stoprocentní výběrovou Arabiku.

Darujte kávu

A tu teď máte možnost darovat. Pod pojmem dárkový poukaz káva rozumíme speciální dárkový poukaz ve výši 500, 1000 či 1500 Kč na čerstvě praženou kávu. Pro milovníka kávy to je skvělý dárek. Nebo mu můžete kávu rovnou předplatit. Předplatné káva je pak jistotou, že mu jeho oblíbený nápoj nikdy nedojde. Zkrátka mu v pravidelných intervalech dorazí přímo na stůl.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.