Jak zařídit obývací pokoj, aby byl moderní a útulný?

Pokud se pouštíte do rekonstrukce obývacího pokoje, měli byste obměnit nejen podlahy, vymalovat stěny, ale také se zbavit starého a už ne příliš moderního nábytku. Vtisknout místnosti punc ojedinělosti můžete za pomoci moderní obývací stěny, která nezabírá příliš místa. Slaďte ji s elegantní sedací soupravou a zakupte i designový konferenční stůl. V následujících řádcích vám dáme několik tipů, jak obývací pokoj zařídit, abyste se v něm cítili příjemně.

Přemýšlejte, plánujte a vybírejte

Prvně si rozmyslete, v jakém stylu by se mělo vybavení nést. Preferujete spíše rustikální styl, nebo se vám zamlouvá nadčasovost a minimalismus? Důležité je, aby jednotlivé prvky v místnosti spolu dokonale ladily a nepůsobily jako pěst na oko, jak se lidově říká. Dominantou obývacího pokoje je sedací souprava, jejíž velikost byste měli volit podle prostorových možností místnosti. Důležité je, aby nezabírala polovinu plochy, potom byste neměli místo ani na konferenční stůl, velké květináče či různé dekorace. Velké popularitě se těší rohové sedací soupravy, které využijí prakticky místo v rohu.

Obývací sestavy, jež mají šmrnc

Dávno jsou pryč doby, kdy v obývacích pokojích byly obrovské a bytelné obývací stěny. V současné době hrají prim nenápadné sestavy s co nejmenším počtem dílů. Vystačíte si klidně jen s televizním stolkem a jednou poličkou nad televizí. Ve stejném dekoru, jako je obývací stěna, by měl být i ostatní nábytek, tedy konferenční stůl, komoda a podobně. Jestliže si chcete veškeré vybavení objednat z jednoho internetového obchodu, doporučujeme podívat se do pestrého produktového portfolia e-shopu Atan.cz. Spokojení budete nejen s nabídkou, ale také cenovou politikou. Čekají na vás různé slevové akce. A co víc? Zboží, které je skladem, můžete mít brzy doma.

Publikováno: 01. 09. 2019

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam