Jak zařídit dětský pokoj snů

Zařídit dětem pokojíček může být někdy pěkně tvrdý oříšek. Ať už právě připravujete království pro malou princeznu, nebo pokoj pro kluka, co miluje závodní auta a komiksy, nesmíte hlavně opomíjet praktickou i bezpečnostní stránku místnosti. Mrkněte na několik tipů, jak se s celou situací hravě popasovat.

Ujasněte si, s čím vlastně pracujete

Ještě předtím, než se do čehokoliv pustíte, ujasněte si ty nejdůležitější body. Do této kategorie patří finanční rozpočet, velikost místnosti, počet dětí, jež budou pokoj ve výsledku obývat, a v neposlední řadě i jejich věk, protože ten je v tomto případě klíčový. Je totiž velký rozdíl, jestli zařizujete pokojíček dětem, které mají okolo jedenácti let, nebo pro pětiletou slečnu.
Nejprve se zaměřte na podlahu, kde by měl mít potomek svůj hrací koutek. Jestliže celou místnost pokrývají parkety, alespoň malou část přizpůsobte tak, aby byla měkká a dítě nestudila. Pro kluky se perfektně hodí dětský koberec silnice a naopak dívky ocení motivy růžové či fialové. Dále je na řadě nábytek, jenž by měl být dostatečně pevně ukotven, aby nedošlo k jeho převrhnutí. Bezpečnější je též volit zaoblené hrany.

Zdravý spánek na prvním místě

Až vyberete skříně a police, co pojmou všechno oblečení a hračky, přichází na řadu kvalitní postel. Opravdu se vyplatí si raději připlatit, protože kvalitní spánek potřebují všichni bez rozdílu věku. S tím se pojí mimo jiné nákup lůžkovin, jako jsou dětské prostěradlo nebo dětské deky. Volte lehké přírodní materiály, v nichž se bude potomek cítit jako v bavlnce.
Dodavatelem kvalitního vybavení nejen pro dětské pokojíčky, ale i pro celou domácnost je firma Vesna. Na jediném místě tak můžete zakoupit vše od bytového textilu až po podlahové krytiny. Pokud je vaše dítko už dostatečně velké, neváhejte jej do celého procesu zapojit, aby si samo mohlo říct, co přesně se mu líbí a co naopak ne. Na zboží se lze mrknou v eshopu nebo rovnou navštivte kamennou prodejnu v blízkosti svého bydliště.

Publikováno: 30. 06. 2019

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam