Jak zabezpečit dům před zloději, když odjedete na týden do ciziny

Těšit se na dovolenou a po návratu z ní zjistit, že je všechno trochu jinak. Vyloupený byt, cennosti jsou pryč, elektronika také a po nenechavcích zůstala vlastně jen spoušť. Přitom podobným věcem určitě šlo zabránit, stačí jen patřičně zabezpečit byt a nevítaná návštěva bude mít svou akci těžší, může být při ní natočena na videozáznam a později bez problémů usvědčena na policii. Vybrané venkovní kamery je možné řídit dokonce dálkově. Samozřejmostí je uložení Full HD záznamu na SD kartu.

Pracuje nepřetržitě a odhalí každého lupiče

Otázku, jak zabezpečit dům, jistě není třeba řešit nějak dlouho. Když se propojí elektronická a mechanická ochrana, bude to pro mnoho zlodějů nerozlousknutelný oříšek. A pokud funguje detekce pohybu skutečně čtyřiadvacet hodin denně, můžete se na podobný systém spolehnout, kdykoliv nejste doma – ať už by to byla dovolená nebo krátká služební cesta, nákup v cizině a tak podobně. Nedá se snadno vypnout, má výborné mikrofony, takže nahraje jakýkoliv zvuk a nevadí ani rozmary počasí. Déšť či dokonce bouřka nemají šanci, totéž platí o prudším vichru. Policii, která bude podobný zločin vyšetřovat, se určitě hodí každá stopa. A kvalitní videozáznam má v podobném prostředí skutečně cenu zlata…

Možností zabezpečení je skutečně celá řada

Když se řekne zabezpečení domu, většině lidí se vybaví maximálně klíč pod rohožkou. To je ale špatně, na podobnou věc jsou zloději samozřejmě připraveni. Kromě kvalitních venkovních IP kamer, schopných pracovat bez problémů i v noci nebo obecně při snížené viditelnosti, je tu ještě několik zajímavých alternativ pro každodenní zabezpečení objektů. Jsou to třeba sirény, které zloděje vyruší od rozdělané práce a hodně ho překvapí. Od věci jistě nejsou ani kvalitní požární hlásiče, protože škodu nemusí mít na svědomí vždy jen lupič. Stačí, aby přeskočila jiskra a oheň je na světě. Z různých druhů zabezpečení si můžete vybrat na eshopu cel-tec.cz.

Publikováno: 08. 01. 2019

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam