Na co byste měli myslet při zařizování dětského pokoje?

Miminka si vystačí s postýlkou umístěnou hned vedle té vaší. Jenomže čas plyne jako voda a zanedlouho se z novorozence stane človíček, který se bez vlastního zázemí neobejde. Máte-li doma zrovna takového, možná se co nevidět chystáte na zařizování dětského pokojíčku. Ale jak by měl takový pokoj vypadat a na co si dát pozor? Připravili jsme pro vás několik praktických tipů, díky kterým určitě nešlápnete vedle!

Harmonické a bezpečné prostředí

Dětský pokoj musí mít hned několik zásadních vlastností. Vašim cílem je pěkný, vysoce funkční a bezpečný prostor – v tomto ohledu je zcela zásadní výběr vhodného nábytku bez ostrých hran prosklených ploch. Nezapomeňte na to, že malé děti vylezou třeba až na lustr, a proto se zaměřte na nižší sestavy skříní. Zároveň zajistěte zásuvky bezpečnostními vložkami a bude-li to nutné, tak i dvířka a šuplíky bezpečnostními zámky nebo jinými uzávěry. Pořídíte-li si dětský nábytek s ostřejšími hranami, bude se vám hodit speciální bezpečnostní páska, kterou malé dětské prstíky neodloupnou. detsky-nabytek

Investicí do kvalitního dětského nábytku z dlouhodobého hlediska ušetříte

Co se týče nábytku, počítejte s tím, že mu dá dítě pořádně zabrat. A nechcete-li, aby za pár měsíců vypadal jako z bazaru, investujte do kvalitních a odolných materiálů. Mimo dlouhé životnosti je důležitá také zdravotní nezávadnost. Naprosto nežádoucí jsou materiály napuštěné látkami, které mohou u děti vyvolat alergie. Nebudete-li se snažit za každou cenu ušetřit na nesprávném místě, získáte krásný nábytek, který s vašim dítětem „poroste“ minimálně několik let. Na závěr jsme si nechali doporučení, které se vám může hodit. Chcete-li pro své děti to nejlepší, poohlédněte se po nábytku u společnosti Nábytek MAX s.r.o., která je výhradním zástupcem renomovaného rakouského výrobce P.MAX. Na www.nabytek-max.cz si můžete vybrat některou ze vzorových sestav, anebo požádat o 3D návrh a kalkulaci dětského pokoje na míru. To vše nezávazně a zcela zdarma.

Publikováno: 23. 02. 2015

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: dětský nábytek | dětský pokoj