Jak vypadá moderní sedací souprava?

Dominantou obývacího pokoje je odjakživa sedací souprava. Její vzhled se však průběžně mění ruku v ruce s aktuálními trendy. A přestože vlastnictví sedací soupravy není povinné, rozhodně není od věci ji mít. Přeci jen jde o neocenitelný kus nábytku, na kterém si vždy rádi odpočinete, zhlédnete svůj oblíbený seriál či podebatujete s návštěvou. Ale jak vybrat sedačku, aby vám stoprocentně vyhovovala?

Jakou zvolit velikost?

Sedací souprava by měla být tak velká, aby na ní bylo dost místa pro celou rodinu. Pokud navíc často pořádáte rodinné oslavy, jistě vám přijde vhod model s větším počtem míst k sezení. Pokud máte větší obývací pokoj, bude se vám hodit větší rohová sedačka. Do menších místností jsou naopak vhodné spíše dvoj a trojsedáky – nezabírají moc prostoru.

Jakou zvolit výšku sedáku?

Sedací soupravy se obecně dělí do dvou kategorií dle výšky. Nižší varianty mají sedák pod úrovní kolem a vyšší nad koleny. Nižší sedák je ideální pro každého, kdo chce na sedačce spíše odpočívat, vyšší posed zase pro formálnější účely. Mimo to se z něj lépe vstává.

Dá se na sedačce spát?

Plánujete, že si pořídíte sedačku namísto postele? Kvalitní rozkládací sedací souprava skutečně může sloužit i k občasnému přespání, ale primárně pro to nejsou určeny. Takže jako krátkodobá náhrada ano, dlouhodobé řešení spíše nikoliv.

Jaký design je „in“?

Sedací souprava musí být pohodlná, praktická a samozřejmě pěkná. V tomto směru je výběr otázkou vašeho vkusu a logicky i charakteru obývacího pokoje. Nicméně za moderní se nyní pokládají elegantní a čisté linie. Pro inspiraci navštivte specializovaného prodejce www.lumax-nabytek.cz, kde najdete široké spektrum kvalitního nábytku za příjemné ceny. Kdykoliv se můžete obrátit na kvalifikovanou zákaznickou podporu. A pokud nakonec objednáte, nebudete platit poštovné ani se starat o montáž.

Publikováno: 15. 12. 2017

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat sedací soupravu | moderní sedací souprava