Zahradní jezírko pro vaši potěchu

Uvažujete-li nad tím, jak zvelebit svou zahrádku, rozhodně vezměte v úvahu zahradní jezírko. Jde o velmi populární architektonický prvek, který se stane dominantou zahrady a bude vám přinášet potěchu, kdykoliv se na něj podíváte. Realizace jezírka není náročná a to jak finančně, tak technicky. Je si však třeba uvědomit, že se neobejdete bez kvalitních materiálů, které zabezpečí, aby byla voda pouze tam, kde ji chcete mít. Na mysli máme fólii, která zabrání vsakování vody do země a navíc nebude škodlivá pro vodní rostliny. Pojďte se s námi podívat, jak lze jednoduše, krok po kroku, vybudovat poklidná oáza, případně koupací jezírko, ve kterém se můžete za parných letních dnů smočit.

Jak se staví zahradní jezírko

Jakmile se rozhodnete, na kterém místě zahradní jezírko vybudujete, můžete se dát do díla. Poté, co vykopete základy, nastane chvíle, kdy je třeba zvážit, zda bude nutné pískování podkladu, případně jeho vybetonování. Důvod je prostý – jezírková fólie (ač je pevná) nesmí přijít do styku s ostrými předměty, jako jsou kameny a podobně. Co se samotné fólie týče, měla by být UV stabilní, nekřehnout a navíc odolat běžně se vyskytující vodě. Mezi nejkvalitnější a zároveň cenově dostupné jezírkové fólie patří výrobky od společnosti Fatra a.s., které lze objednat i na internetu. Po aplikaci fólie a případném svaření několika fólii dohromady, nastane chvíle, kdy je třeba vyzkoušet těsnost všech svárů. Je-li vše v pořádku, můžete směle pokračovat.

Jezírko i na koupání

V závislosti na tom, zda se budete v jezírku i koupat, pak vhodně umístěte rostliny, filtraci a případné dekorace. Vzhledem k tomu, že je zahradní i koupací jezírko živoucím organismem, je třeba pamatovat na pravidelnou údržbu. Ta se odvíjí od samotného typu jezírka a je dobré se o ní poradit se specializovanou firmou, pro kterou je problematika každodenní rutinou. Uvidíte, že si své jezírko zamilujete a nikdy nepřestanete uvažovat nad tím, jakým způsobem ho ještě více zvelebit.

Publikováno: 23. 05. 2012

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam

Tagy: folie | folie na jezírko | koupací jezírko | zahradní jezírko