Odborníci z OSTAŠ CZ radí: Jak správně vybrat matraci?

Bez pořádné matrace se dobře nevyspíte ani v ložnici, kterou jste vyladili do posledního detailu podle feng šuej. Ale která je ta správná? Nabídka matrací je neuvěřitelně pestrá a není snadné se v ní vyznat. Proto jsme se zeptali odborníků z firmy OSTAŠ CZ. Tradiční český výrobce se v oboru pohybuje od roku 1999 a na jeho matracích každodenně usínají desítky tisíc lidí.

Jakou zvolit tvrdost?

Tvrdost matrace je považována za základní parametr, a proto byste měli důkladně zvážit, zda se vám lépe spí na tvrdším, nebo měkčím podkladu. Samozřejmě se nabízí otázka, co s matrací, která vám „nesedne“, ale poznáte to až po několika dnech... Řešení je prosté, postelové matrace si můžete zapůjčit a po dobu jednoho týdne vyzkoušet.

Matrace podle typu roštu

Při výběru matrace hraje roli také druh roštu. V případě taštičkové a pružinové matrace je lepší pevná deska a nikoliv laťový či lamelový rošt. Latexové a pěnové matrace si zase nejlépe rozumí s polohovacím lamelovým roštem. Na tento typ roštu se naopak nehodí tzv. sendvičové matrace.

Záleží také na umístění

Chystáte-li se matraci umístit na suché místo, pak je úplně jedno, jaký typ zvolíte. Do prostředí s vyšší vlhkostí vzduchu však nejsou určeny latexové matrace. Lepší volbu představují vzdušnější typy – pružinové a taštičkové matrace.

Kolik matrací do manželské postele?

V souvislosti s větší postelí se nabízí otázka, zda není lepší volbou jedna větší matrace. Rozhodnutí je na vás, ovšem mnohem praktičtější jsou dva samostatné kusy. Důvodů je více – větší potah by se nemusel vejít do vaší pračky a museli byste si ho nechat vyprat v průmyslové pračce. Dvojmatrace není vhodná pro polohovací rošty a s matracemi menších rozměrů se navíc lépe manipuluje. Pokud vám stále není jasné, po jakém typu sáhnout, poraďte se s odborníky z OSTAŠ CZ, pro které je výroba matrace každodenní rutinou. Rádi vám poradí a v případě potřeby dodají matrace na míru bez příplatku.

Publikováno: 24. 01. 2019

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam