Stavební materiály

Každý dům potřebuje bezpečný komín

Komín je neoddělitelnou součástí staveb, která navíc z důvodu bezpečnosti musí splňovat řadu zákonných norem. Při rekonstrukci i stavbě je proto zapotřebí sáhnout po osvědčených komínových systémech, které je splňují.

Budujete-li komín nový, například jako součást novostavby, zahradního přístřešku nebo zcela rekonstruované chalupy, sáhněte po kompletních komínových systémech CIKOKomíny této značky nabízí cihelné komíny i kompletní nerezové komínové systémy. V sortimentu nechybí ani komínové příslušenství. Jde například o bezpečné komínové prostupy či komínové stříšky a hlavice.

CIKO však poskytuje i veškeré příslušenství pro budování komínů svépomoci. Jde především o kvalitní komínové vložky, které se hodí i pro rekonstrukce komínů, tedy tzv. vložkování komínů. Společnost prodává nerezové, šamotové i plastové vložky do komínů ve všech variantách a se všemi speciálními kusy komínového systému.

Cihelné komíny – oblíbená klasika pro všechny druhy paliv i speciálně pro plyn

Tradičním komínovým řešením je cihelný komín. CIKO nabízí čtyři varianty řešení. Pro plyn a kapalná paliva v podtlakovém i přetlakovém režimu se hodí CIKO Gas. Komín je vybaven plastovou vložkou a je vhodný pro teplotu výstupných spalin nižší než 120 °C.

Pro klasické kotle na tuhá paliva, krbová kamna a vložky, pro kotle na olej a rovněž pro kotle na plyn s přirozeným odvodem spalin se hodí cihelný komín CIKO 3V UNIVERSAL. Součástí systému je šamotová vložka opatřena tepelnou izolací a keramickou tvarovkou pro obvodový plášť komínu.

Speciálním řešením pro moderní topné systémy je komín CIKO TEC. Ten lze využít nejen pro spotřebiče s přirozeným, ale i s nuceným odvodem spalin. Současně komín nabízí i přívod vzduchu ke spotřebiči, což je důležitým parametrem komínů zejména u nízkoenergetických a pasivních domů. Přímo komínové těleso řeší vytvoření samostatného okruhu vzduchu, který zlepšuje například hoření v kamnech, a tím i celkovou tepelnou pohodu v objektu. Výhodou systému je jeho univerzálnost, a pokud se rozhodnete v průběh času měnit typ topení či kotle, nemusíte přebudovávat rovněž komínový systém.

Pro všechny druhy paliv (plynná, pevná i kapalná) s přetlakovým i podtlakový odvodem spalin slouží komínový systém CIKO PRAKTIK. Komín je určen pro kotle na plyn s přirozeným i nuceným odvodem spalin, dále pak pro kotle na tuhá paliva, krbové vložky a kamna, pro kotle na olej a pro použité plynové turbokotle a kondenzační kotle s nutností zajištění přívodu vzduchu ke spotřebiči.

Nerezové komíny – to je moderní řešení pro všechny spotřebiče

CIKO má ve svém sortimentu rovněž kompletní nabídku nerezových komínů. Jde především o CIKO NEREZ komín třívrstvý, což je moderní komínová stavebnice pro odvod spalin s mimořádně snadnou a rychlou montáží. Nerezové komíny lze využít pro vedení v interiéru, kde se obvykle dává silnější, 50mm izolace, ale i pro umístění venkovní, tedy na fasádu. V tomto případě postačuje 20mm izolace.

Speciálním řešením je lehký systém COMPACT vyrobený ze silikátových desek a izolovaných nerezových vložek. Jde o systém s celkovou požární odolností až 90 minut. Hodí se zejména pro rekonstrukce a všude, kde je nutné použít lehké komínové těleso. Je alternativou k celonerezovým komínům.

CIKO prodává rovněž samostatné jednovrstvé nerezové vložky, ale i speciální nerezové systémy určené například pro přetlakový provoz při vysokých teplotách.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.