Každý dům potřebuje bezpečný komín

Komín je neoddělitelnou součástí staveb, která navíc z důvodu bezpečnosti musí splňovat řadu zákonných norem. Při rekonstrukci i stavbě je proto zapotřebí sáhnout po osvědčených komínových systémech, které je splňují. Budujete-li komín nový, například jako součást novostavby, zahradního přístřešku nebo zcela rekonstruované chalupy, sáhněte po kompletních komínových systémech CIKOKomíny této značky nabízí cihelné komíny i kompletní nerezové komínové systémy. V sortimentu nechybí ani komínové příslušenství. Jde například o bezpečné komínové prostupy či komínové stříšky a hlavice. CIKO však poskytuje i veškeré příslušenství pro budování komínů svépomoci. Jde především o kvalitní komínové vložky, které se hodí i pro rekonstrukce komínů, tedy tzv. vložkování komínů. Společnost prodává nerezové, šamotové i plastové vložky do komínů ve všech variantách a se všemi speciálními kusy komínového systému.

Cihelné komíny – oblíbená klasika pro všechny druhy paliv i speciálně pro plyn

Tradičním komínovým řešením je cihelný komín. CIKO nabízí čtyři varianty řešení. Pro plyn a kapalná paliva v podtlakovém i přetlakovém režimu se hodí CIKO Gas. Komín je vybaven plastovou vložkou a je vhodný pro teplotu výstupných spalin nižší než 120 °C. Pro klasické kotle na tuhá paliva, krbová kamna a vložky, pro kotle na olej a rovněž pro kotle na plyn s přirozeným odvodem spalin se hodí cihelný komín CIKO 3V UNIVERSAL. Součástí systému je šamotová vložka opatřena tepelnou izolací a keramickou tvarovkou pro obvodový plášť komínu. Speciálním řešením pro moderní topné systémy je komín CIKO TEC. Ten lze využít nejen pro spotřebiče s přirozeným, ale i s nuceným odvodem spalin. Současně komín nabízí i přívod vzduchu ke spotřebiči, což je důležitým parametrem komínů zejména u nízkoenergetických a pasivních domů. Přímo komínové těleso řeší vytvoření samostatného okruhu vzduchu, který zlepšuje například hoření v kamnech, a tím i celkovou tepelnou pohodu v objektu. Výhodou systému je jeho univerzálnost, a pokud se rozhodnete v průběh času měnit typ topení či kotle, nemusíte přebudovávat rovněž komínový systém. Pro všechny druhy paliv (plynná, pevná i kapalná) s přetlakovým i podtlakový odvodem spalin slouží komínový systém CIKO PRAKTIK. Komín je určen pro kotle na plyn s přirozeným i nuceným odvodem spalin, dále pak pro kotle na tuhá paliva, krbové vložky a kamna, pro kotle na olej a pro použité plynové turbokotle a kondenzační kotle s nutností zajištění přívodu vzduchu ke spotřebiči.

Nerezové komíny – to je moderní řešení pro všechny spotřebiče

CIKO má ve svém sortimentu rovněž kompletní nabídku nerezových komínů. Jde především o CIKO NEREZ komín třívrstvý, což je moderní komínová stavebnice pro odvod spalin s mimořádně snadnou a rychlou montáží. Nerezové komíny lze využít pro vedení v interiéru, kde se obvykle dává silnější, 50mm izolace, ale i pro umístění venkovní, tedy na fasádu. V tomto případě postačuje 20mm izolace. Speciálním řešením je lehký systém COMPACT vyrobený ze silikátových desek a izolovaných nerezových vložek. Jde o systém s celkovou požární odolností až 90 minut. Hodí se zejména pro rekonstrukce a všude, kde je nutné použít lehké komínové těleso. Je alternativou k celonerezovým komínům. CIKO prodává rovněž samostatné jednovrstvé nerezové vložky, ale i speciální nerezové systémy určené například pro přetlakový provoz při vysokých teplotách.

Publikováno: 26. 01. 2019

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam